Для підтримки підходів, що сприяють розвитку позитивного цифрового батьківства, Рада Європи опублікувала новий рекомендаційний інструментарій «Батьківство у цифрову епоху», що містить «позитивні стратегії батьківства для різних сценаріїв».
Посібник пропагує ідею про те, що позитивні традиційні практики батьків із виховання, які засновані на відкритому спілкуванні й довірі, мають бути поширені і на взаємодію їх дитини з інтернет-світом. У ньому наводяться практичні поради, як реагувати батькам або опікунам на критичні ситуації, з якими стикаються діти. Також батьків і опікунів закликають до контролю за своєю поведінкою, коли вони обмінюються контентом в Інтернеті (наприклад зображеннями) або регулярно використовують цифрові технології упродовж дня.
Мета цього посібника – запропонувати уявлення про модель цифрового батьківства, яка може застосовуватися до різних сценаріїв в умовах сьогодення та в майбутньому.
Посібник містить п’ять розділів:
►Діти у цифровому середовищі: які інтереси в різних вікових груп?
►Цифрове батьківство: різні стилі і підходи.
►Стратегії цифрового батьківства: базова модель.
►Позитивні сценарії цифрового батьківства: захист даних, соціальні медіа, смартфони, онлайн-ігри та час за монітором.
►Підсумкове слово: додаткові рекомендації щодо позитивного цифрового батьківства.
Рада Європи і далі закликає суспільство застосовувати збалансований підхід у забезпеченні взаємодії дітей із цифровим середовищем: забезпечувати рівність можливостей дітей у доступі до цифрових технологій і збалансовано захищати їх від пов’язаної шкоди. У цьому напрямі Організацією вже напрацьовано попередній тематичний посібник з питань цифрового батьківства (2017 рік), Посібник з Інтернет-грамотності (2017 рік), а також низка відповідних стандартів Ради Європи, серед яких Керівництво CM/Rec(2018)7 щодо захисту, дотримання та реалізації прав дитини в цифровому середовищі.
Джерело сайт Ради Європи