Новий конкурс на мовлення

19.09.2011

НА ЗАСІДАННЯ 15 ГРУДНЯ Ц.Р. НАЦІОНАЛЬНА РАДА УХВАЛИЛА РІШЕННЯ ПРО ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІЛЬНИХ РАДІОЧАСТОТ І ТЕЛЕКАНАЛІВ.

На засідання 15 грудня ц.р. Національна рада ухвалила рішення про оголошення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіочастот і телеканалів.

Всього на конкурс виставлено 111 радіочастот і 11 телеканалів, у тому числі й 30 ТВК у м. Києві, мовлення на якому здійснювала ТРК „Київ”.

Відповідно до конкурсних умов передбачено особливі вимоги до програмної концепції мовлення з використанням 30 ТВК у м. Києві, а саме: обов’язкове розміщення соціально важливих та інформаційно-аналітичних програм, розміщення дитячих передач. Також рекомендується розміщення культурно-мистецьких та науково-просвітницьких програм. Обсяг ведення передач українською мовою – згідно з чинним законодавством.

Національна рада продовжує послідовно захищати права осіб із обмеженими можливостями, тому конкурсними умовами для загальнонаціональної категорії мовлення передбачено вимогу транслювати не менше одного випуску новин із сурдоперекладом.

Розмір конкурсної гарантії становитиме 10% відсотків від максимального ліцензійного збору.
Конкурс буде опублікований на сайті Національної ради та в офіційному виданні. Підбиття підсумків конкурсу відбудеться через два місяці з дня його опублікування.

Зважаючи на ухвалу Харківського окружного адміністративного суду, яка забороняє Національній раді вчиняти будь-які дії щодо 15 частот, на яких здійснювало мовлення АТ „Онікс”, Національна рада зняла з порядку денного розгляд цього питання.
Нагадуємо, 8 грудня 2010 року Національна рада відмовила АТ „Онікс” у продовженні терміну дії ліцензії та вирішила виставити відповідні радіочастоти на конкурс.