Нові можливості для ліцензіатів і зміни в діяльності телерадіоорганізацій – про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 17 листопада

17.11.2022

Завершення процесу оновлення переліку іноземних програм, можливість для ліцензіатів брати участь у засіданні Національної ради зі своїх робочих місць, новий телеканал у медіаландшафті України. Регулятор на засіданні 17 листопада ухвалив рішення і щодо видачі, анулювання, переоформлення ліцензій телерадіокомпаній.

Національна рада внесла зміни до свого Регламенту. Вони мають забезпечити ще один формат участі ліцензіатів у засіданнях Національної ради. Відтепер представники компаній зможуть приєднатися до засідання регулятора онлайн із використанням власних технічних засобів у режимі відеоконференції. Такий варіант, за словами члена Національної ради Олександра Бурмагіна, збільшить можливості органу працювати в екстермальинх умовах і безперешкодно виконувати свої повноваження.

До Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються додалися нові канали – усього 16 програм різного тематичного спрямування. Таким чином, процес оновлення цього Переліку завершено. Нині він налічує 100 каналів. Віднині провайдери програмної послуги мають користуватися оновленим Переліком. Іноземні телеканали, не внесені до нього, не можуть ретранслюватися на території України.

Водночас Перелік є відкритим, і дистриб’ютори можуть і надалі звертатися до Національної ради та подавати необхідні документи для внесення іноземних програм до Переліку і подальшої ретрансляції в Україні.

Національна рада продовжила термін дії дозволів на тимчасове мовлення чотирьом ліцензіатам. Рішення ухваленні щодо АТ «НСТУ», зокрема телеканалу «ПЕРШИЙ» і радіостанцій Суспільного «Українське радіо», «Радіо «Промінь», «Радіо «Культура», «Голос Донбасу», «Українське радіо. Пульс». Також упродовж наступного року у населених пунктах Донецької і Луганської областей далі працюватимуть за тимчасовими дозволами Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України (позивні «Армія FM – військове радіо»), ТОВ «ТРК Клас» (позивні «Перець FM», «Стильное»), м. Київ, ТОВ «ТРК «Можливість» (позивні «радіо М»), м. Слов’янськ Донецької обл.

В Україні з’явиться новий загальнонаціональний медичний телеканал. ТОВ «Закон ТВ Хмельницький», м. Київ, отримало ліцензію на кабельне мовлення за технологією OTT у багатоканальних телекомунікаційних мережах. Він пропонуватиме науково-просвітницькі передачі і виходитиме в ефір із логотипом «МЕДИЧНИЙ». Мовлення вестиметься цілодобово. Ліцензію компанії видано на 10 років.

Двом радіостанціям регулятор продовжив термін дії їхніх ліцензій на FM-мовлення. Це – ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо-Ера» (позивні «Радіо НВ»), м. Київ, і ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» (позивні «Львівська хвиля – радіо нашого міста»), м. Львів. «Радіо НВ» відповідно до цієї ліцензії використовувало 7 частот у 7 населених пунктах, а тому і далі мовитиме у Чернівцях, містах Шостці, Ромнах, Конотопі Сумської області, с. Вестерничанах Подільського району Одеської області, м. Пологах Запорізької області, м. Звенигородці Черкаської області. «Львівська хвиля» звучатиме на частоті 105,9 МГц із c. Горішня Вигнанка Тернопільської області і охоплюватиме м. Чортків та території прилеглих міських, селищних і сільських територіальних громад Чортківського району. Ліцензії компаніям продовжено на 7 років.

Національна рада також переоформила низку ліцензій деяких компаній. Серед них – 22 ліцензії на регіональне мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зміни стосувалися складу редакційної ради, програмної концепції мовлення й організаційно-технічних зобов’язань. Суспільний мовник вніс до програмної концепції розподіл на будні і вихідні дні, збільшив кількість програм власного виробництва. Крім того, супутниковий телеканал «СУСПІЛЬНЕ ДОНБАС» змінив логотип на «СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ» і відмовився від фільмопоказу. Основу його ефіру становитимуть інформаційно-аналітичні і публіцистичні передачі.

На прохання провайдера програмної послуги ТОВ «ТРК «Зарен ТВ» із м. Балти Одеської області Національна рада анулювала його ліцензію. Провайдер вирішив припинити власну діяльність.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.