Незалежний регулятор, чітка стратегія, непохитність у боротьбі з російською пропагандою – перші підсумки українсько-литовської зустрічі

10.10.2023

9 жовтня розпочався дводенний візит делегації Національної ради до Вільнюса, Комісії з питань радіо і телебачення Литви. У зустрічі з литовським медіарегулятором беруть участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк, член Національної ради Максим Онопрієнко, начальник управління стратегічного планування, міжнародної взаємодії та комунікацій Дмитро Кардаш. Основною метою зустрічі є обмін досвідом для якнайкращої реалізації на практиці Директиви про аудіовізуальні медіапослуги та нового українського медіазаконодавства, а також робота з протидії російській пропаганді.

Україна і Литва мали багато спільного у своїй далекій і вже сучасній історії. Як і в будь-якій взаємодії були і здобутки, були й труднощі. Але обидві нації мають спільну пам’ять про радянське поневолення, мають такий самий вільний дух і прагнення до свободи й незалежності, зауважила у своєму вітальному слові Ольга Герасим’юк. Вона розповіла про виклики, які стоять нині перед Національною радою, розширення регуляторних повноважень і питання, щодо яких український медіарегулятор хотів би отримати консультації своїх литовських колег.

«Без сумніву, ця зустріч стане додатковим драйвером для нових ідей та посилення зв’язків між нашими країнами, протидії кремлівській пропаганді і недопущення поширення ідей так званого «русского мира» на інші пострадянські держави», – сказала Ольга Герасим’юк. 

Римантас Багдзевічус, голова Комісії з питань радіо і телебачення Литви, акцентував на великій повазі до українського народу, його мужності у боротьбі і підтримці України. Він ознайомив з організаційною структурою очолюваного ним органу та процедурою призначення членів Комісії. Також наголосив, що Комісія є незалежним  органом, який позбавлений будь-якого політичного або фінансового впливу. Її діяльність фінансується від внесків суб’єктів медіаринку.

Під час сьогоднішньої зустрічі ішлося про специфіку розробки стратегічних документів, особливості регулювання діяльності регіональних і місцевих провайдерів медіапослуг. Неріюс Малюкявічюс, аналітик з питань дослідження ринку LRT, розповів про те, як фінансується і здійснюється керівництво литовським суспільним мовником.

Говорили також про санкційну політику, практику блокування вебсайтів, дзеркальних сайтів, порталів і каналів, які поширюють підсанкційні медіа. Литовські колеги наводили практичні кейси, пов’язані з реалізацією цієї політики. Також обговорили тему боротьби з дезінформацією і ворожою пропагандою.

У розмові сторони розглянули питання стану свободи слова у Литві та висвітлили співпрацю країн Балтії у відстоюванні своїх інтересів на міжнародній арені.


Перейти до вмісту