НА ЗАСІДАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ 8 ЛЮТОГО 2012 РОКУ УХВАЛЕНО РІШЕННЯ ПРО СТВОРЕННЯ МІЖВІДОМЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ПОЗНАЧОК ДЛЯ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД ІНФОРМАЦІЇ, ЩО МОЖЕ ШКОДИТИ ЇХНЬОМУ ЗДОРОВ’Ю І РОЗВИТКУ.
На засіданні Національної ради 8 лютого 2012 року ухвалено рішення про створення міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку.
Робоча група створюється на виконання резолюції, ухваленої за підсумками круглого столу з питань дитячого телерадіомовлення та захисту дітей від негативної інформації, що відбувся в Національній раді 22 грудня 2011 року, та звернення Уповноваженого Президента України з прав дитини.
Як відомо, в європейських країнах упродовж багатьох років діють ефективні системи захисту дітей і юнацтва від поширюваної електронними засобами масової інформації, яка може мати негативний вплив на їхню психіку і особистісний розвиток. Такі системи насамперед покликані інформувати та рекомендувати батькам, яку телепрограму чи фільм варто дивитися дітям.
Завдання новоствореної робочої групи, – зазначила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, – упродовж року розробити дієві механізми регулювання цього сегменту теларадіоінформаційної галузі та впровадити їх у практику роботи вітчизняних телерадіоорганізацій.
До складу робочої групи увійшли представники державних структур, громадських об’єднань, міжнародних організацій, керівники телерадіокомпаній, науковці, юристи, психологи та інші медіа-фахівці.
Фото із сайту http://vkurse.ua
Матеріали на цю тему:
Європейські системи захисту дітей від шкідливого контенту
Нацрада зібрала робочу групу для створення системи позначок захисту дітей від шкідливого контенту
Проект Положення про дитяче мовлення винесено на громадське обговорення
Відбувся дискусійний круглий стіл „Чи все найкраще дітям?”
«Чи все найкраще дітям?» – Круглий стіл з питань дитячого мовлення