Незабаром розпочнеться реформа комунальних телерадіокомпаній

30.08.2023

Реорганізація комунальних телерадіоорганізацій у місцеві публічні аудіовізуальні медіа відбудеться після прийняття органами місцевого самоврядування відповідних рішень та ухвалення медіарегулятором нормативно-правових актів, передбачених законом.

З метою належного функціонування публічних місцевих аудіовізуальних медіа Національна рада відповідно до Закону «Про медіа» розробила Типовий статут суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа, Типовий трудовий контракт з керівником суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа і Порядок проведення конференцій громадських об’єднань та обрання членів наглядових рад підприємств, що є суб’єктами у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа.

Наразі нормативно-правові акти винесені на громадське обговорення, яке триватиме один місяць. Закон дає можливість місцевим мовникам розпочати процес через шість місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Водночас охочі можуть розпочати його відразу після затвердження Національною радою зазначених вище нормативно-правових актів.

Для вироблення алгоритму реформування Національна асоціація медіа (НАМ) оголосила конкурс для комунальних медіакомпаній, які бажають трансформуватися у публічні місцеві аудіовізуальні медіа. За результатами конкурсу буде обрано 5 комунальних телерадіокомпаній з різних регіонів України, яким протягом 6 місяців допоможуть максимально результативно та ефективно реформуватися відповідно до Закону України «Про медіа». Згодом таким алгоритмом зможуть скористатися всі місцеві телерадіомовники.

Асоціація пропонує кожному колективу повний супровід:

  • юристів, які допоможуть засновнику компанії роз’яснити усі деталі реформи, змінити статутні документи, пройти перереєстрацію, внести зміни до ліцензії, провести конференції з обрання Наглядової ради тощо;
  • спеціалістів з бухгалтерського та податкового обліків, які допоможуть змінити статус комерційного підприємства на некомерційний;
  • консультантів з програмування, які допоможуть розробити нову програмну концепцію, що буде оптимальною для аудиторії медіа, задовольнятиме потреби громади і враховуватиме вимоги законодавства та умови ліцензії.

Здійснити перехід із комунального медіа у публічне аудіовізуальне медіа якомога простіше, якщо ця організація – комунальне медіа з часткою власності територіальної громади 100%, яке готове:

  1. стати одним з перших незалежних публічних аудіовізуальних медіа;
  2. організовувати зустрічі і консультації з керівництвом територіальної громади;
  3. діяти у співпраці з НАМ і надавати всі необхідні документи та їх скановані копії;
  4. ділитися отриманим досвідом з колегами і напрацювати разом з НАМ рекомендації і освітні матеріали щодо завдань, з якими доведеться стикнутися вашим колегам під час перетворення.

Для участі у конкурсі потрібно завантажити та заповнити форму і надіслати її разом з необхідними документами на адресу pr@nam.com.ua.

Заявки приймають по 6 вересня.

Результати конкурсу оголосять 15 вересня.

Нагадаємо, що Закон України «Про медіа» набув чинності 31 березня 2023 року. Національна рада того ж дня надала детальні роз’яснення щодо його впровадження.