Невдовзі в Авдіївці з’являться програми суспільного мовника – “UA:Перший” і “ДоТеБе”

12.06.2017

На засіданні Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики ухвалено рішення щодо організації трансляції в Авдіївці Донецької області програм Суспільного мовлення – “UA:Перший” і “ДоТеБе”.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, під час засідання Комісії ухвалено рішення про перенесення з Очеретиного до Авдіївки двох передавачів, на яких транслюються програми Суспільного мовлення (НСТУ) – “UA:Перший” та “ДоТеБе”. Оператором телекомунікацій виступить Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

“Телевізійний сигнал з Очеретиного не потрапляє до “лінії розмежування” через складний рельєф місцевості. Отже, вирішено перенести два передавачі, які діють на 12 і 30 телевізійних каналах, безпосередньо в Авдіївку, – розповів Сергій Костинський. – Звичайно, залишаються проблеми з регулярними відключеннями живлення через обстріли та безпосередньо самими обстрілами, але це рішення в будь-якому разі краще, ніж відсутність у місті ефірного телебачення взагалі”.

Еміне Джапарова, в.о. Міністра інформаційної політики, підкреслює, що остаточно проблема з дефіцитом ефірного наземного мовлення в Авдіївці та прилеглих районах буде вирішена після будівництва щогли в Покровську. Так, мешканцям Авдіївки будуть доступні 7 FM-радіостанцій, 8 аналогових телеканалів і 32 – цифрових.

“Нещодавно Донецька обласна державна адміністрація погодила план Комісії щодо розбудови телекомунікаційної інфраструктури в Донецькій області. Зі свого боку міністерство розробило законопроект щодо внесення змін до державного бюджету поточного року з метою фінансування будівництва щогли, – сказала Еміне Джапарова. – Таким чином, протягом року щоглу в Покровську заввишки 200 метрів буде побудовано. Після завершення будівництва цей об’єкт буде передано в користування державному Концерну РРТ”.

Також під час засідання Комісії було підтримано пропозицію Концерну РРТ вивчити питання щодо організації аналогового мовлення однієї з програм Національної суспільної телерадіокомпанії в Широкому Луганської області.

На сьогодні в Авдіївці мовлять одна державна і дві суспільні радіостанції – “Армія FM” (Міністерство оборони України), “Голос Донбасу” (НСТУ), а також Перший канал «Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц. Українські телеканали та 10 радіостанцій доступні в місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. Також у місті отримали ліцензії три провайдери програмної послуги, які надають послуги кабельного телебачення: “Онлайн-Україна”, “Діджітал Скрінз”, “ФОП Маркелова”.

Розвиток мовлення на території проведення АТО і на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України.