Національну раду відвідала делегація медіарегулятора Молдови

26.07.2019

25 липня з робочим візитом Національну раду відвідали представники Координаційної ради з аудіовізуальної діяльності Молдови (ССА), зокрема голова ССА Драгош Вікол, заступник керівника генерального департаменту з питань ліцензування та моніторингу Віорел Молея, керівник управління цифровізації Віталій Буйніце, радник голови Олександр Вікол.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні для обох країн питання і розповіли про зміни, які відбулися останнім часом у сфері регулювання медіа в Україні та Молдові. Важливою для регуляторів залишається тема захисту власного інформаційного простору від маніпулятивних і пропагандистських впливів Російської Федерації.

За словами Драгоша Вікола, чинне законодавство Молдови забороняє ретрансляцію інформаційних і політичних програм РФ. Водночас, на його переконання, пропаганда через розважальний контент – фільми, мультфільми тощо – є набагато небезпечнішою. Однак поки що парламентарі країни не готові ухвалити подібне рішення і щодо цих аудіовізуальних матеріалів. Голова ССА також зауважив, що Координаційна рада з аудіовізуальної діяльності Молдови дуже активно стежить, як в Україні регулюються питання, пов’язані з інформаційною безпекою. Трансляція засідань Національної ради в інтернеті дає можливість представникам ССА ставати свідками діалогів та дискусій, які відбуваються між членами Національної ради, і таким чином вивчати досвід своїх колег.

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк подякувала делегації медіарегулятора Молдови за співпрацю, яка налагоджена між двома органами і має продовження на міжнародному рівні в рамках участі країн у ЕПРА і CDMSI. Вона висловила переконання, що регуляторні органи України та Молдови і надалі рухатимуться демократичним шляхом, що забезпечить їх незалежність і належне реагування на сучасні виклики.

 «Наша співпраця стабільно налагодилася і буде тривати», – сказала вона, тим паче, що нині регулятори використовують напрацювання один одного, в тому числі у питаннях інформаційної безпеки та захисту дітей у медіасередовищі.

Після завершення зустрічі представники Координаційної ради з аудіовізуальної діяльності Молдови взяли участь у засіданні Національної ради.