Національна суспільна телерадіомовна компанія Норвегії позитивно впливає на становлення медіа-плюралізму в Норвегії

13.06.2018

Відповідно до нового Звіту медіа-регулятора Норвегії присутність Національної суспільної телерадіомовної компанії Норвегії (NRK – the Norwegian governmentowned radio and television public broadcasting company) в мережі Інтернет не викликає обмежень конкурентоздатності інших учасників проаналізованого ринку.

У звіті регуляторного органу Норвегії (NMA – the Norwegian Media Authority (Medietilsynet)), який був опублікований 11 квітня 2018 року, зроблено висновок про те, що NRK робить позитивний внесок у становлення медіа-плюралізму в країні, і його наявність у мережі Інтернет не створює обмежень для конкуренції в цьому сегменті індустрії.

Регуляторний орган проаналізував діяльність NRK як з погляду контенту і перспектив споживання, так і в контексті питань конкуренції на національному та регіональному рівнях, зосереджуючи увагу на новинах і поточних мережевих пропозиціях.

NMA, окрім власних оцінок, проаналізував незалежні дослідження експертів та консультантів у сфері ЗМІ щодо питань конкурентного аналізу.

Основні аспекти Звіту Medietilsynet:

  • NRK робить значний позитивний внесок у становлення й розвиток медіа-плюралізму, таким чином виконуючи свою місію суспільного обслуговування;
  • Внесок NRK у медіа-плюралізм проявляється, зокрема, завдяки його регіональній діяльності (регіональні новини);
  • Онлайн-новини і поточні пропозиції представлені NRK впливають позитивно на загальний стан пропозиції для аудиторії;
  • Наявність NRK у мережі не викликає значних обмежень у плані конкуренції на ринках, які аналізувалися;
  • Співвідношення між використанням онлайн-пропозицій NRK та готовністю оплачувати цифрові новини не виявлено;
  • Виявлено значну подібність у контенті популярних національних ЗМІ на відміну від порівняння їх контенту з контентом NRK;
  • NRK слугує загальною платформою, коли йдеться про використання ЗМІ;
  • Співробітництво NRK з комерційними суб’єктами розвивається успішно;
  • Комерційні медіа-гравці все ще перебувають у процесі важкої фази трансформації – місцеві та регіональні ЗМІ особливо вразливі;
  • Причина, швидше за все, не в конкуренції з боку NRK. Ослаблення NRK як суспільної телерадіомовної компанії, що фінансується державою, не призведе до збільшення конкурентоздатності комерційних ЗМІ, однак може спричинити ослаблення загального стану медіа-плюралізму в країні.

Марія Велсанд, директор медіа-регулятора Норвегії, наголосила, що комерційні ЗМІ, особливо місцеві та регіональні газети, все ще перебувають у процесі трансформації і що нагальними є дії спрямовані саме на цей сегмент галузі. У такому контексті пані Велсанд послалася на пропозиції Комісії щодо медіа-плюралізму від 7 березня 2017 року і вказала на незворотні негативні наслідки стану медіа-плюралізму у разі ослаблення NRK.

Детальніше зі звітом медіа-регулятора Норвегії можна ознайомитися за посиланням.

Запропонована інформація є неофіційним перекладом новини з сайту epra.org