Національна рада звертає увагу мовників на неприпустимість використання в ефірі брутальної лексики в доступний для перегляду дітьми час

03.05.2017

Моніторингом Національної ради, проведеним із 10 по 16 квітня та 25 квітня 2017 року, зафіксовано чимало випадків прихованого і відкритого поширення в ефірі загальнонаціональних мовників брутальної лексики. Регулятор звертається до телерадіоорганізацій усунути такі ознаки порушень, оскільки вони можуть негативно впливати на дитячу аудиторію.

Моніторингом зафіксовано такі форми вживання брутальної лексики:
– відкрите озвучення брутальних висловів;
– часткове приховування (запікування) окремих букв;
– повне приховування (запікування) брутальних слів із використанням їхнього субтитрування;
– повне приховування (запікування) із залишенням артикуляції та змісту, зрозумілого з контексту;
– вживання брутальної лексики дітьми;
– документальні відеоматеріали в умовах реального бойового зіткнення.

Такі випадки зафіксовані на телеканалах «М1», «1+1», «СТБ», «Новий», «5», «НТН».

Зазначена інформації свідчить про наявність постійної негативної тенденції щодо використання брутальної лексики в ефірі українських телеканалів.

Національна рада звертає увагу телерадіоорганізацій на те, що час трансляції таких передач, як правило, є доступним для перегляду дитячою аудиторією, а отже, вони можуть негативно впливати на дітей. Тому просимо зважено підходити до формування своєї програмної сітки для недопущення поширення у час, доступний для перегляду дітьми, передач, які можуть негативного впливати на їхній психічний та фізичний розвиток.