Національна рада звертає увагу дистриб’ютора телеканалу «КINO 1» на факти порушення українського законодавства

23.08.2017

Національна рада звернулася до ТОВ «Поверхность – інвест», дистриб’ютора в Україні іноземної програми «КINO 1», з вимогою поінформувати власника телеканалу про виявлені порушення чинного українського законодавства.

Телерадіопрограма «КINO 1» має юрисдикцію Латвійської Республіки і була внесена до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та українського законодавства рішенням регуляторного органу від 19.11.2015 № 1839. Тоді дистриб’ютором програми було заявлено, що вона не містить контенту, трансляція якого передбачає обмеження глядацької аудиторії, що було підтверджено і моніторингом Національної ради.

Водночас моніторинг від 20 липня цього року зафіксував, що програма,  яка ретранслюється в Україні під назвою «KINO 1», фактично є російською програмою «Эгоист.ТВ». Протягом 24 годин зазначена програма супроводжується одночасно двома логотипами «www.egoist.tv» і «KINO 1». Крім того, у програмі містяться анонси, заставки, які є характерними для російського телеканалу. Ознак програми «KINO 1», крім відповідного логотипа, не зафіксовано.

Станом на 26 липня трансляції програми «KINO 1» на супутниковому ретрансляторі немає, на території України канал розповсюджується за допомогою інтернет-зв’язку.

На сайті телеканалу «Эгоист.ТВ» розміщено застереження по те, що програми каналу не призначені для сімейного перегляду, у них можуть міститися відверті сцени, а також сцени насильства і жорстокості. Канал розповсюджується за  ексклюзивною підпискою і не входить до складу тематичних каналів (у Росії канал включено до пакету програм, які мають обмеження аудиторії, як правило еротичного змісту), оскільки протягом 24 годин програма містить фільми, які мають ознаки непристойності, елементи еротики тощо, що суперечить вимогам Закону України «Про захист суспільної моралі» та вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Ліцензія регулятора Латвійської республіки NEPLP не містить посилань на наявність у програмі «KINO 1» еротичного контенту або ретрансляцію російського телеканалу «Эгоист.ТВ».

Жодного повідомлення від мовника або представника в Україні з інформацією про зміну програмної концепції або умов ретрансляції до Національної ради не надходило.

Таким чином, наявними є порушення умов ретрансляції, передбачених рішенням Національної ради від 19.11.2015 № 1839, порушення вимог статті 13 Закону України «Про захист суспільної моралі» і п. а) частини 1 статті 7 європейської конвенції. Тож Національна рада просить компанію-дистриб’ютора – ТОВ «Поверхность – інвест» – вирішити з європейськими партнерами питання порядку ретрансляції програми «КINO 1» на території України.