Національна рада звернулася до телеканалу «TV1000 Русское кино», який перебуває під юрисдикцією Швеції, аби він дотримувався вимог українського законодавства

16.03.2017

У зв’язку з виявленими порушеннями законодавства України телеканалом «TV1000 Русское кино» Національна рада звернулася до дистриб’ютора цієї іноземної програми компанії “Viasat Ukraine” з проханням попередити мовника про необхідність їх усунення.

Моніторингом регуляторного органу в ефірі телеканалу зафіксовано трансляцію фільмів «Параграф 78» (3 лютого) і «Ирония любви» за участі І. Охлобистіна (8 лютого).  Державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування в Україні на ці твори скасовано Державним агентством з питань кіно.

Телеканал «TV1000 Русское кино» перебуває під юрисдикцією Швеції, яка є країною Європейського Союзу і стороною Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Тому Національна рада звернулася до дистриб’ютора з проханням повідомити правовласників  телеканалу про виявлені факти порушення українського законодавства та необхідність вжиття заходів щодо припинення розміщення фільмів за участі акторів, що входять до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та фільмів, вироблених фізичними і юридичними особами держави-агресора та/або вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року.

У разі ігнорування вимог українського законодавства Національна рада на підставі частини другої статті 24 Європейської конвенції про транскордонне телебачення буде змушена розглянути питання щодо тимчасового припинення ретрансляції іноземної програми «TV1000 Русское кино» на території України.