Національна рада звернулася до Дуні Міятович з питань використання Росією українського радіочастотного ресурсу в Криму

18.04.2016

Національна рада листом поінформувала представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуню Міятович про неправомірне використання Російською Федерацією радіочастотного ресурсу України в окупованій Автономній Республіці Крим.

Заходи, яких вживає Українська держава для захисту власного інформаційного простору в умовах військової агресії та активної пропаганди, які веде Російська Федерація, часом викликають занепокоєння міжнародної спільноти з огляду на невід’ємну цінність демократичного суспільства – свободу слова та засобів масової інформації. Водночас обмежувальні заходи і запроваджених санкцій задля забезпечення захисту телерадіопростору України з огляду на агресію є вимушеною реакцію і тимчасовим заходом.

Грубим порушенням суверенітету і телерадіоінформаційного простору України є недотримання Росією міжнародного законодавства в частині використання частотних присвоєнь, які відповідно до положень Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (далі – МСЕ) належать Україні. Незважаючи на  підтвердження МСЕ заклику Генеральної Асамблеї ООН про невизнання зміни статусу Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, у лютому 2015 року Федеральною службою РФ з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій було проведено конкурс та визначено компанії-переможці на отримання права провадити наземне ефірне мовлення в окупованій Автономній Республіці Крим і м. Севастополі.

Неодноразові звернення Національної ради до російських державних установ та міжнародної спільноти у галузі зв’язку з використанням платформи МСЕ жодним чином не вплинули на політику РФ щодо незаконного використання нею радіочастотного ресурсу України на окупованих територіях. Країна-агресор методично порушує норми міжнародного права і положень Статуту й Регламенту радіозв’язку МСЕ. Національна рада сподівається, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ дасть належну оцінку цьому факту.