Національна рада звернеться до суду стосовно п’яти компаній, що мовлять із логотипом «112-Україна»

03.09.2015

Національна рада вкотре відмовила компаніям «Новий формат ТВ», «Аріадна ТВ», «Партнер ТВ», «Лідер ТВ», «Вибір ТВ», які мовлять із логотипом «112-Україна», у переоформленні ліцензій. Окрім того, регулятор звернеться до суду стосовно цих мовників.

Телерадіоорганізації, які здобули право мовити в цифровому мультиплексі МХ-5 у конкурсі на мовлення з регіональним покриттям, неодноразово подавали до регулятора заяви про переоформлення програмних концепцій. У разі якби Національна рада внесла відповідні зміни, мовники стали б одним загальнонаціональним каналом. Перевірки зафіксували, що всі п’ять компаній порушують умови власних ліцензій і умови конкурсу, на якому вони отримали ці дозвільні документи. Тому регулятор застосував до них санкції «оголошення попередження» і «стягнення штрафу».

На засіданні 3 вересня визнано невиконання рішень і розпоряджень Національної ради. Йдеться про відмову від сплати штрафу за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення у розмірі 5% від розміру ліцензійного збору та про неусунення порушень частини 7 статті 27, частини 1 статті 46 (оскільки змінено вихідні дані), частини 8 статті 28 (оскільки формат і фактичні показники мовлення не відповідають зазначеним у ліцензії) після застосування санкцій у вигляді «попередження» та «стягнення штрафу».

Компанії не привели діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, що свідчить про порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яке наразі триває.

Таким чином, ухвалено звернутися до суду з позовом про стягнення штрафів і застосувати до компаній санкцію «подання до суду справи про анулювання ліцензії».

Щодо іншого питання каналу «112-Україна» про переоформлення супутникової ліцензії (внесення змін до програмної концепції мовлення та зміну власників), яке розглядалося на сьогоднішньому засіданні, ухвалено позитивне рішення.

Нагадаємо, що 7 серпня 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва повністю відмовив у задоволенні позовних вимог компаніям ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» про визнання протиправними та скасування рішень регуляторного органу.