Національна рада звернеться до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу «BUSINESS»

20.10.2017

Національна рада 19 жовтня ухвалила рішення про звернення до суду щодо стягнення штрафу й анулювання ліцензії на мовлення в багатоканальній мережі МХ-3 ТОВ «ТРК «Погода ТБ», м. Київ («BUSINESS»).

7 червня рішенням регуляторного органу за результатами позапланової перевірки на телерадіокомпанію «Погода ТБ» накладено штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору за порушення вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ліцензіата було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

З метою перевірки виконання ліцензіатом рішення Національної ради 10 липня і 19 серпня було проведено моніторинги мовлення ТОВ «ТРК «Погода ТБ», якими зафіксовано, що компанія не мовить. Провести позапланову перевірку мовника не вдалося, оскільки за вказаними в ліцензії адресами ліцензіата не виявлено.

Крім того, ТОВ «ТРК «Погода ТБ» не сплатило до Державного бюджету України штраф, відповідного документального підтвердження Національній раді не надано.

Таким чином, відповідно до частини третьої статті 75 і частини тринадцятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулятор вирішив звернутися до суду з позовом про стягнення штрафу, а також із позовом про анулювання ліцензії ТОВ «ТРК «Погода ТБ».