Національна рада звернеться до суду щодо анулювання ліцензій на мовлення трьох супутникових телеканалів

15.03.2018

Регуляторний орган за результатами перевірок ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (телеканали «РЕПЕТИТОР ТБ» і «Farmer&Agro TV») і ТОВ «Теле-радіо-компанія «ЗАЛП.ТВ», м. Київ («ZALP») ухвалила рішення звернутися до суду щодо анулювання ліцензій на мовлення цих супутникових телеканалів.

Моніторингом мовлення компанії «Євромедіа Україна» 10 грудня 2017 року було зафіксовано, що обидва телеканали, на які вона має ліцензії, – «РЕПЕТИТОР ТБ» і «Farmer&Agro TV» – не мовлять. У зв’язку із цим ліцензіатові було призначено позапланову перевірку.

У день проведення перевірки, про яку компанію було повідомлено рекомендованим листом, уповноваженим на проведення перевірки працівником Національної ради було встановлено відсутність ліцензіата за місцем розміщення, зазначеним у ліцензії. Відтак було складено акт про відмову в проведенні перевірки телерадіоорганізації відповідно до пункту 15 розділу ІІІ Інструкції про порядок здійснення моніторингу телерадіопрограм, проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги. Зазначений факт згідно з пунктом г) частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є підставою для звернення до суду про анулювання ліцензії.

Аналогічні причини, а саме відсутність ліцензіата за місцем розміщення організації, яке зазначене в ліцензії, що свідчить про відмову в проведенні перевірки телерадіоорганізації, стало причиною того, що Національна рада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензії і ТОВ «Теле-радіо-компанія «ЗАЛП.ТВ».

Ілюстрація з сайту viewsat.eu