Національна рада звернеться до суду про анулювання ліцензії «Радіо Академія» через відсутність мовлення в Одесі

19.03.2020

Під час засідання 19 березня Національна рада вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензії ТОВ «Радіо «Маяк», м. Одеса (позивні «Радіо Академія»), через відсутність радіомовлення на частоті 0,765 МГц в Одесі.

 Моніторингом від 30.01.2019 зафіксовано, що компанія не веде мовлення на зазначеній частоті. Це стало підставою для проведення позапланової перевірки і застосування до мовника санкції «оголошення попередження», оскільки було порушено частину сьому статті 27 і пункт а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».  Водночас компанію було зобов’язано протягом двох тижнів із дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Аби перевірити, чи виконав ліцензіат покладені на нього зобов’язання, Національна рада 29.08.2019 провела моніторинг і виявила, що порушення не було усунено. Це підтвердила і позапланова перевірка, здійснена 5 листопада 2019 р. на підставі цього моніторингу.

 Відповідно до пункту в) частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада може звертатися до суду про анулювання ліцензії на мовлення на підставі факту невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства та ліцензійних вимог.

Відповідно регулятор визнав невиконання «Радіо Академія» розпорядження щодо усунення зазначених порушень і ухвалив звернутися до суду про анулювання його ліцензії на мовлення.