Національна рада звернеться до постачальника обладнання для моніторингового центру з вимогою повернути кошти

12.09.2019

На засіданні регулятора 12 вересня було ухвалено рішення про звернення до ТОВ «Новітнє обладнання», яке постачало устаткування для моніторингового центру, у зв’язку зі звітом та рішенням Рахункової палати з вимогою застосування наслідків недійсності нікчемного правочину (двосторонньої реституції).

За результатами аудиту Рахункової палати було встановлено, що умови укладеного договору від 17.09.2018 № 17-09/2018-1 вартістю 40 379 000,00 грн не відповідали умовам тендерної пропозиції, що є порушенням частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі». З огляду на викладене, згідно зі статтею 37 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю є нікчемним.

Відповідно до частини 2 статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю.

Таким чином, Національна рада  звернеться до ТОВ «Новітнє обладнання» із вимогою застосування наслідків недійсності нікчемного правочину (двосторонньої реституції). За умови повернення коштів у повному обсязі, сплачених Національною радою за вказаним договором, регулятор поверне постачальнику зазначений у договорі товар – інформаційні системи у кількості відповідно до специфікації товару.