Національна рада зобов’язала «Еру-продакшн» та «Експрес-інформ» до 31 грудня цього року перейти на стандарт DVB-T2

24.06.2016

Національна рада на засіданні 23 червня розглянула питання про продовження ліцензій на мовлення компаній «Ера-продакшн» та «Експрес-інформ», які ведуть експериментальне мовлення в багатоканальній мережі у телевізійному стандарті DVB-T. Регулятор задовольнив клопотання ліцензіатів, водночас зобов’язавши їх до 31 грудня 2016 року перейти на стандарт DVB-T2.

Член Національної ради Олександр Ільяшенко запропонував внести такий пункт в особливі умови ліцензій: «Привести умови ліцензії до вимог чинного законодавства шляхом переоформлення ліцензії. Забезпечити перехід каналу мовлення на стандарт цифрового наземного телевізійного мовлення DVB-T2 на підставі Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору до 31.12.2016». Він пояснив, що далі компанії повинні подати заяви до Національної ради, а регулятор зі свого боку звернеться до УДЦР для прорахунку каналів на цифровий стандарт DVB-T2. «Чим швидше отримаємо ці документи, тим швидше компанія переходить на Т2», – сказав Олександр Ільяшенко. Тоді Національна рада оголосить конкурс на ту кількість каналів, скільки місць буде визначено в мультиплексі. На разі в ліцензіях залишається наявна нині кількість програм.

Заступник Національної ради Уляна Фещук наголосила на необхідності ліцензіатам попередити мовників, які транслюються в їхніх багатоканальних мережах. «Оскільки канали зараз займають місця в мультиплексах відповідно до господарських договорів, ви повинні попередити тих мовників, які є у вас зараз і прописані в ліцензії, що господарські відносини можуть припинитися в будь-який момент. Щоб вони мали на увазі, що їх може там не бути. Тому що буде конкурс, і, можливо, вони виграють, а можливо, ні. Якщо ж вони хочуть далі транслюватися у мультиплексах, то мають брати участь у конкурсі», – зауважила вона.

Також під час засідання було взято до відома наявність порушень «Ера-продакшн» за результатами проведеної позапланової перевірки. При розгляді цього питання член Національної ради Олег Черниш підкреслив, що ситуацію з цими компаніями необхідно врегулювати на законодавчому рівні шляхом внесення змін до нормативно-правових актів. Адже компанії мають ліцензії мовників, а фактично провадять діяльність як провайдери програмної послуги. З одного боку, вони повинні транслювати передбачені ліцензією канали, а з іншого, – не захищені, якщо ті не сплачують за розповсюдження їхніх програм. Тому потрібні зміни до чинних регуляторних документів, зокрема Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору та Положення про видачу ліцензії провайдера програмної послуги.

Зазначимо, що після того, як регулятор відмовив у продовженні ліцензії на мовлення ТОВ «Гамма-консалтинг», компанії «Ера-продакшн» та «Експрес-інформ» – єдині в Україні провадять експериментальне мовлення в багатоканальній мережі у телевізійному стандарті DVB-T.


Перейти до вмісту