Національна рада зняла з розгляду питання про внесення змін до складу Наглядової ради НСТУ

16.03.2017

16 березня на засіданні Національна рада вирішила зняти з розгляду питання про внесення змін до складу Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України і повернутись до нього, коли будуть підстави для розгляду.

24 лютого до Національної ради надійшло подання депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо заміни представника у складі Наглядової ради НСТУ – замість В’ячеслава Козака запропоновано кандидатуру Валентини Руденко.

Склад Наглядової ради НСТУ було затверджено рішенням регулятора 17 грудня 2015 року. На той час депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка вже змінювала запропоновану нею кандидатуру до Наглядової ради. Першим претендентом був Микола Давидюк, якого в листопаді замінили на В’ячеслава Козака.

Оскільки на той час не було затверджено склад Наглядової ради НСТУ і мовник не був зареєстрованим як публічне акціонерне товариство, Національна рада врахувала запропоновані фракцією зміни.

Водночас стаття 10 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» визначає перелік випадків, коли Національною радою можуть бути припинені повноваження члена Наглядової ради НСТУ. Частиною другою цієї статті чітко визначено, що «дострокове припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ з інших підстав забороняється».

Станом на сьогодні Національну раду не повідомлено про жодну із передбачених законом підстав для припинення повноважень члена Наглядової ради.