Національна рада затвердила пропозиції змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України

12.06.2015

На черговому засіданні 11 червня 2015 року регулятор, зважаючи на нинішній стан функціонування вітчизняного цифрового телевізійного мовлення, вніс пропозиції змін до пункту 38 Плану використання радіочастотного ресурсу України. Вони узгоджуються з Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору, ухваленого Національною радою та зареєстрованого Міністерством юстиції України.

Зміни необхідні з огляду на проблеми з впровадження в Україні цифрового телевізійного мовлення. На жаль, на цьому етапі можна говорити про недосконалість нормативно-правової бази та методики вимірювання охоплення території сигналом цифрового наземного телебачення, яка б дозволила визначити фактичне охоплення існуючих цифрових багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Незадовільною була в Україні й інформаційна кампанія. Великою проблемою є недостатнє забезпечення населення пристроями приймання цифрового сигналу (set-top-box). Негативно позначилася на розвитку цифрового мовлення відсутність затвердженого плану відключення аналогового телевізійного мовлення.

Враховуючи, що Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, термін використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення обмежується 1 січня 2016 року, Національна рада пропонує внести зміни, якими це обмеження переноситься на пізніший термін.

З пропозиціями можна ознайомитися за тут