Національна рада замовить в УДЦР прорахунок нових частотних присвоєнь

09.01.2020

Регуляторний орган звернеться до ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення, а також зміни місця встановлення радіоелектронних засобів мовлення. Відповідне рішення ухвалено на засіданні 9 січня цього року.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, нові частоти регулятор замовляє для місцевих мовників у рамках проєкту «Радіо громад» на замовлення локальних мовників. Він також додав, що у стратегічній перспективі пропонується невдовзі для резерву Національної ради замовити прорахунок частот для населених пунктів у 23 областях України.

Прорахунок нових частотних присвоєнь замовлено для потреб аналогового звукового мовлення у діапазоні 87,5–108,0 МГц у с. Микуличин Івано-Франківської обл., м. Долинська Кіровоградської обл. та смт Драбів Черкаської області.

Окрім того, прорахунок радіочастот для цифрового звукового мовлення у діапазоні 174–230 МГц здійснюватиметься для 23 населених пунктів на всій території України. Зокрема, у Вінниці, Дніпрі, двох населених пунктах Житомирської обл., Запоріжжі, Івано-Франківську, Краматорську (смт Ясногірка) і Маріуполі Донецької області, Кропивницькому, Лисичанську Луганської обл., Луцьку (с. Підгайці), Миколаєві, Полтаві, Рівному (с. Антопіль), Сумах, Тернополі (с. Лозова), Ужгороді (с. Ярок), Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові.

Національна рада також просить УДЦР про можливість перенести передавач на частоті 107,5 МГц із м. Сторожинець до с. Старі Бросківці, Сторожинецького району Чернівецької області.