Національна рада закликає опозиціонерів не створювати із порушників законодавства борців за свободу слова

19.09.2011

НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ КАТЕГОРИЧНО СПРОСТОВУЄ МАНІПУЛЯТИВНІ ЗАЯВИ ЛІДЕРА ОПОЗИЦІЇ Ю. ТИМОШЕНКО ЩОДО ПІДСТАВ НЕПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ДІЇ ЛІЦЕНЗІЇ КРИМСЬКІЙ ТЕЛЕКОМПАНІЇ «ЧОРНОМОРКА».

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення категорично спростовує маніпулятивні заяви лідера опозиції Ю. Тимошенко щодо підстав непродовження терміну дії ліцензії кримській телекомпанії «Чорноморка».

По-перше, ТОВ „Чорноморська телерадіокомпанія” систематично порушувала чинні норми законодавства та умови власних ліцензій, за що мала 3 попередження Національної ради.

Згідно із Законом України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада приймає рішення про відмову у продовженні строку дії ліцензії на мовлення за умови, коли «протягом дії ліцензії ліцензіат порушував умови ліцензії та вимоги чинного законодавства. Ці порушення повинні бути підтверджені рішеннями та санкціями Національної ради, не скасованими у визначеному законодавством порядку, або відповідними судовими рішеннями» (п. «б», ч. 7. ст. 33).

По-друге, „Чорноморська телерадіокомпанія” продовжує мовити, адже ліцензія, термін дії якої Національна рада не продовжила, стосується лише трьох населених пунктів, а саме: м. Нова Петрівка, м. Совєтське, м. Чорноморське. А ця телерадіоорганізація має мережу із 17 частот по всьому регіону, і мовить у таких населених пунктах: м.Сімферополь, м.Севастополь, м.Євпаторія, м.Феодосія, м.Ялта (Паркове), м.Алупка, м.Алушта, м.Красноперекопськ, смт Нікіта, м.Джанкой, м.Заводське, м.Керч, м.Білогірськ, смт Партеніт, м.Ялта (Паркове), м.Судак, м.Щолкіне, ліцензія чинна до 25 жовтня 2015 року.

По-третє, компанія під час конкурсу на мовлення матиме пріоритетне право.

У котре звертаємося до лідерів опозиції не маніпулювати фактами і не створювати із затятих порушників українського законодавства опозиційних борців за свободу слова.

Національна рада діє в межах своїх повноважень та відповідно до чинного законодавства України.