Національна рада закликала керівництво Eutelsat припинити ретрансляцію російських телеканалів

24.11.2022

Сьогодні, 24 листопада, в Парижі відбувається 52-е засідання Консультаційного комітету Асамблеї сторін – директивного органу Міжурядової організації Eutelsat. Національна рада надіслала листа генеральній директорці Eutelsat Еві Бернеке із закликом до компанії припинити обходити санкції ЄС щодо заборони поширення російських пропагандистських каналів. Під час заходу листа їй особисто передав представник Посольства України у Франції.

У своєму листі Національна рада вкотре звертає увагу європейської компанії на небезпеку, яку несуть російські медіа. Займаючись викривленням реальності упродовж десятиліть, вони зростили ціле покоління громадян, просякнуте ідеями ненависті до європейських цінностей і вірою у власну цивілізаційну роль у збереженні й поновленні цінностей радянської ідеології.

У час розв’язаної росією війни проти України пропагандистські російські ЗМІ вдаються до підбурювання до геноциду стосовно українського народу. Пряме і публічне підбурювання до здійснення геноциду відповідно до статті ІІІ Конвенції про запобігання злочинам геноциду є окремим злочином незалежно від того, чи пов’язане воно безпосередньо з геноцидом, чи ні. Франція як країна-підписант цієї Конвенції зобов’язана вжити заходів для запобігання геноциду і карати за його вчинення.

Війна, яку почала росія, – це війна не тільки армій, а передусім – війна за свідомість людей. Подальше поширення пропагандистських агресивних і ненависницьких закликів щодо українського народу, зокрема у пакетах Eutelsat, які мають на меті розваги або навіть освіту, розхитує безпеку на європейському континенті і узвичаює насильство й ненависть. У такому середовищі пропаганда війни та знищення інших націй і держав сприймається як звична і допустима інформація.

Офіційним моніторингом Національної ради зафіксовано, що французький оператор компанії Eutelsat S.A. розміщує російські платформи супутникового телебачення «NTV+» і «Tricolor». До складу їхньої програмної послуги входять російські телеканали, до яких застосовано санкції Європейського Союзу та окремих країн, а також видано приписи французького регулятора Arcom про припинення трансляції. Це, зокрема, телеканали «Russia Today», «Первый канал», «Россия 1», «ТВЦ» («Міжнародний телецентр» (TV Centre Internatiоnal)), «НТВ».

Усі ці канали прямо чи опосередковано належать і контролюються російським урядом, є отримувачами рекламних доходів від поширення у країнах Європи. Вони систематично висловлюють підтримку агресивним діям російського уряду в Україні, пропагують війну, ворожнечу, підбурюють до геноциду українського народу та висловлюють погрози на адресу інших європейських країн. Санкції у вигляді обмеження ретрансляції щодо них, переконана Національна рада, є виправданою і необхідною мірою для припинення ескалації війни. Мовлення російських каналів має бути обмежено.

У разі якщо компанія Eutelsat S.A. не припинить надання послуг ретрансляції пакетів «НТВ+» і «Триколор», Національна рада буде ініціювати процедуру накладання санкцій на компанію, а також ініціювати блокування будь-якої її діяльності на території України, а надалі – і на європейському континенті.

Лист Національної ради до компанії Eutelsat S.A.

Додатково: Днями 39 депутатів Європейського парламенту звернулися до Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля з проханням призупинити трансляцію російських каналів європейськими супутниками.