Національна рада взяла участь в роботі Європейської платформи регуляторних органів

21.05.2013

Представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 9–10 травня цього року взяли участь у черговому 37 му засіданні Європейської платформи регуляторних органів (The European Platform of Regulatory Authorities, EPRA), що відбулося у Кракові.

Для обговорення на першому пленарному засіданні було обрано тему захисту дітей і молоді у сфері комбінованого телебачення (Інтернет + телебачення). Під час засідання було представлено кращі практики захисту дітей від потенційно шкідливого медіа-контенту зі Словенії, Словаччини, Франції та Італії, наголошувалося на особливій ролі само- й співрегуляторних механізмів і медіа-освіти у процесі формування сприятливої медійної екосистеми на національному та європейському рівнях.

Крім того, на засіданні розглядалися такі актуальні для європейських регуляторних органів у сфері телерадіомовлення питання, як забезпечення доступу людей з обмеженими сенсорними можливостями до аудіовізуальних послуг, розвиток місцевих і громадських засобів масової інформації в умовах глобалізації, регулювання політичної реклами.

Довідково: Європейська платформа регуляторних органів – міжнародне об’єднання, засноване у квітні 1995 року на Мальті як незалежний форум регуляторних органів у галузі телерадіомовлення країн Європи, що спрямовує свої зусилля на дотримання демократичних стандартів у діяльності регуляторів. Діяльність Європейської платформи підтримується Радою Європи і Європейською Комісією. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення набула членства у цьому об’єднанні 2001 року. Нині до Європейської платформи входять 53 регуляторні органи країн Європи.