СЬОГОДНІ, 1 ЖОВТНЯ, ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ „ЦИФРОВЕ МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ”, РОЗПОДІЛЕНИЙ НА 3 СЕКЦІЇ: „ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ: УКРАЇНА”, „ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ: СХІДНА ЄВРОПА”, „ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ: СВІТ”, ЗОРГАНІЗОВАНИЙ АСОЦІАЦІЄЮ „ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ КОМІТЕТ” ТА НЕЗАЛЕЖНОЮ АСОЦІАЦІЄЮ ТЕЛЕРАДІОМОВНИКІВ.
Сьогодні, 1 жовтня, відбувся Міжнародний форум „Цифрове мовлення в Україні”, розподілений на 3 секції: „Цифрове телебачення: Україна”, „Цифрове телебачення: Східна Європа”, „Цифрове телебачення: Світ”, зорганізований Асоціацією „Індустріальний телевізійний комітет” та Незалежною асоціацією телерадіомовників.
Член Національної ради Оксана Єлманова, подякувала організаторам за добре організовану зустріч. „Цифровий форум є тим майданчиком для діалогу, який дає можливість не формальної присутності, а відвертої розмови з метою аналізу того, що відбувається, чому ухвалюються ті чи інші рішення, їх мотиви і координація взаємовідносин, – зазначила вона. – Оновлений склад Національної ради розуміє, яка відповідальність лежить на його плечах, оскільки держава поставила собі за мету досягти результатів із впровадження цифрового мовлення в Україні протягом наступних п’яти років”. Оксана Єлманова підкреслила, що впровадження цифрового мовлення в Україні є одним з пріоритетних напрямків діяльності Національної ради.
Під час першої секції відбувся огляд змін у процесі впровадження цифрового телебачення в Україні упродовж останнього року та обговорення подальшого управління реформою новообраними державними органами. Модератором секції виступила Леся Ганжа, заступник головного редактора проекту „Телекритика”.
Ольга Большакова, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників, представила учасникам і гостям форуму презентацію „Цифрове телебачення-2010: оновлення чи перезавантаження”. У вступному слові вона наголосила, що необхідні кардинальні зміни державної програми для того, щоб успішно впровадити цифрове телебачення в Україні.
„Чого можна очікувати на сьогодні: доопрацювань чи перезавантаження? Однозначно, потрібне перезавантаження!” – наголосила вона. Основною метою впровадження цифрового телебачення в Україні, на думку Большакової, повинно бути збільшення плюралізму ЗМІ, а вже на другому місці – питання гарантування інформаційної безпеки. Під час презентації було окреслено етапи впровадження цифрового телебачення в Україні, роль у цьому державних органів та індустрії, хронологію подій, які відбулися за останній рік, від проведення попереднього Цифрового форуму.
У панельній дискусії, яка відбулася після презентації, взяли участь член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Оксана Єлманова, заступник генерального директора Концерну РРТ Олександр Півнюк, начальник управління радіотехнологій Державної адміністрації зв’язку України Міністерства транспорту та зв’язку України Сергій Сарапулов, генеральний продюсер телеканалу М1 Валентин Коваль.
Начальник управління радіотехнологій Державної адміністрації зв’язку України Сергій Сарапулов, зокрема, повідомив, що підготовлено проект змін до складу Міжвідомчої координаційної ради із координації виконання Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні, створеної при Кабінеті Міністрів України. Найближчим часом новий склад Координаційної ради буде затверджено, і відбудеться її перше засідання.
Заступник генерального директора Концерну РРТ Олександр Півнюк розповів про сучасний стан впровадження цифрового мовлення в України. „На сьогодні побудовано два центри цифрового мовлення в Житомирській та Київській областях та 5 зон цифрового покриття в Одеській області; введені в експлуатацію близько сорока телевізійних передавачів; коштом КРРТ побудовано традиційні радіостанції в 9 містах, які зараз вимкнені. Концерн РРТ готовий надати ці передавачі оператору цифрового мовлення УЦТМ” – відзначив він.
Учасники обговорення та дискусії, що виникала у процесі спілкування, зійшлися на думці, що тільки спільними зусиллями держави, індустрії, громадських інституцій впровадити в України цифрове телебачення до 2015 року, як це визначено Регіональним планом цифрової наземної радіомовної служби „Женева-2006”, буде можливо.