Національна рада виставить на форматні конкурси 170 FM-частот

10.07.2019

Національна рада підготувала новий план з розбудови українського радіопростору, який насамперед передбачає розвиток Суспільного мовлення, і оголосить шість форматних конкурсів для потреб радіо. Про це заявив член Національної ради Максим Онопрієнко під час пресконференції за підсумками діяльності регуляторного органу з розвитку радіомовлення, яка відбулася 10 липня в Укрінформі.

Він поінформував, що завтра на засіданні Національна рада планує оголосити шість форматних радіоконкурсів, які загалом налічують 170 FM-частот. «Це перший за всі 5 років настільки великий проект, який охоплює 23 області України, 41 частоту у 20 обласних центрах», – сказав Максим Онопрієнко. 

Концепція конкурсів передбачає 6 форматів – інформаційне мовлення, освітньо-розважальне, культурно-мистецьке, військово-патріотичне,  місцеве мовлення і музично-розважальне мовлення.

На конкурс із розбудови інформаційного мовлення буде виставлено 36 FM-частот, зокрема в таких великих містах, як Київ, Ужгород, Івано-Франківськ, Одеса тощо. Це також і частоти на прикордонній території України і в районах «білих плям».

Освітні та розважальні передачі і музичні твори мають переважати в ефірі переможців конкурсу на освітньо-розважальне мовлення. Цей конкурс охоплює 38 FM-частот, зокрема в таких містах: Вінниця, Маріуполь, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Полтава , Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів. 

15 FM-частот передбачено для конкурсу на культурно-мистецьке мовлення – у Вінниці, Житомирі, Запоріжжі, Кропивницькому, Львові, Миколаєві, Полтаві, Херсоні тощо.

Для розбудови військово-патріотичного радіо проводитиметься конкурс на 8 FM-частот у Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Полтаві та Херсоні та інших містах країни.

Найбільше FM-частот – 68 – буде виставлено на конкурс із розбудови місцевого мовлення в рамках проекту «Мовлення громад». Серед них є частоти у Запоріжжі, Тернополі, Чернігові.

Також буде оголошено конкурс для мереж музично-розважального мовлення, на який буде винесено 5 FM-частот у Житомирі, Львові, Полтаві, Херсоні.

«Я думаю, що це дуже цікаві для ринку конкурси, і сподіваюсь, що через них ми розбудуємо і Суспільне мовлення, і отримаємо розвиток наявних радіостанцій, і також з’являться нові цікаві, зокрема місцеві, радіостанції», – підсумував Максим Онопрієнко.