Національна рада висловила зауваження щодо механізму регулювання передач із платними інтерактивними конкурсами

22.02.2012

Національна рада надала свої зауваження та пропозиції Адміністрації Президента України до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо регулювання програм і передач із платними інтерактивними конкурсами». На думку регулятора, редакція закону містить у собі взаємовиключні норми, які можуть унеможливити його застосування.

Згідно з нинішнім варіантом закону, ухваленим Верховною Радою України 9 лютого 2012 року, програми та передачі з платним інтерактивними конкурсами заборонено транслювати лише на каналах відкритого доступу. У закодованих, виходить, дозволено. На разі до таких відносяться і кабельні, і супутникові канали, а з впровадженням цифрового телебачення до них належатимуть і ефірні канали. Тобто з 2015 року заборона щодо трансляції таких програм поширюватиметься тільки на радіо.

Окрім цього, Національна рада пропонує чітко визначити в Законі України «Про телебачення і радіомовлення» поняття «програма» та «передача з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами)» для того, щоб уникнути двозначних тлумачень та непорозумінь.

Нагадаємо, що 31 січня цього року Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів», прийнятий на основі законопроекту № 8371, яким забороняється реклама послуг ворожіння та гадання. Ним внесені відповідні зміни до Закону «Про рекламу» та до Закону «Про телебачення і радіомовлення». Останній доповнено забороною трансляції телерадіоорганізаціями програм і передач, у яких надаються так звані послуги ворожіння і гадання, а також платні послуги в сфері народної та нетрадиційної медицини.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada