Національна рада висловила пропозиції до Порядку накладення Держкіно адміністративно-господарських штрафів

04.04.2016

Під час засідання 31 березня регуляторний орган висловив пропозиції та зауваження до Порядку накладення Держкіно адміністративно-господарських штрафів за порушення вимог статті 15-1 Закону України «Про кінематографію». Документ затверджується Міністерством культури України.

За висновками юридичного управління Національної ради, пропонована редакція Порядку потребує змін, оскільки не відповідає вимогам чинного законодавства та унеможливить здійснення державного реагування на виявлені порушення.

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук пояснила, в чому саме полягають висловлені зауваження: «У проекті цього нормативного акта передбачено, що Національна рада на підтвердження фактів подає акт перевірки. Ми пропонуємо акт перевірки замінити просто актом і додати його форму». Це дозволить ефективно й оперативно реагувати на відповідні порушення. Оскільки штрафна санкція за адміністративне правопорушення накладається упродовж двох місяців з моменту його вчинення, Держкіно повинно мати час, щоб ухвалити відповідне рішення і накласти штрафні санкції, – підкреслила Уляна Фещук.

Пропозиції та зауваження Національної ради будуть надіслані до Міністерства культури України.