Національна рада вирішила внести зміни до Календарного плану проведення конференцій з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника

26.11.2020

На засіданні регуляторного органу 26 листопада було вирішено перенести ухвалення рішень щодо допуску і недопуску громадських об’єднань та асоціацій до конференцій, на яких обиратимуться члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, та внести зміни до Календарного плану підготовки та проведення конференцій, затвердженого рішенням Національної ради від 17.09.2020 № 1069.

Національна рада ухвалює рішення про допуск і недопуск громадських об’єднань і організацій до  конференцій у відповідній суспільній сфері, враховуючи рекомендації Громадської комісії, до якої  наразі входять 9 осіб – це представники громадських рад Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства молоді та спорту України і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Комісія оцінює документи і діяльність кожної громадської організації, яка виявила бажання брати участь у висуненні кандидатур до Наглядової ради НСТУ, щодо відповідності вимогам Закону України «Про Cуспільне телебачення і радіомовлення України».

Підставою для  внесення змін до Календарного плану стали звернення деяких організацій щодо розгляду додаткової інформації про їхню діяльність, що надійшли до Національної ради. Під час обговорення було зауважено, що для опрацювання заяв і документів від 98 громадських об’єднань та асоціацій було відведено досить небагато часу, і  кожен член Громадської комісії розглядав не всі документи громадських об’єднань та асоціацій, а лише визначену частину.

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк подякувала членам Громадської комісії за відповідальність перед громадянським суспільством у такій важливій справі як обрання незалежного наглядового органу суспільного мовника.

Вона додала, що Національна рада повинна звертати увагу на ті листи, які надійшли, а тому звернеться до членів Громадської комісії з пропозицією ще раз уважно переглянути всю інформацію про заявників та до 7 грудня ухвалити остаточне рішення щодо тих організацій, які за попереднім аналізом мали би бути недопущені до конференцій, на яких обиратимуть членів Наглядової ради.

На наступному засіданні регулятор розгляне рекомендації Громадської комісії та ухвалить відповідні рішення.