Національна рада винесла на громадське обговорення два проєкти регуляторних актів

04.11.2022

На засіданні 3 листопада медіарегулятор ухвалив винести на громадське обговорення два проєкти регуляторних актів Зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору і Зміни до Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу. Громадськість упродовж місяця може надати до них пропозиції і зауваження.

Закон України «Про телебачення і радіомовлення» регламентує (стаття 21), що  регулятор у сфері медіа розробляє і затверджує нормативно-правовий документ Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Відповідно до  нього  ухвалюються рішення про створення та розвиток каналів мовлення, мереж мовлення і телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України, проводяться  конкурси на мовлення тощо. План розвитку переглядається не рідше одного разу на рік.

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль поінформував, що зміни, які пропонуються, враховують особливості діяльності телерадіоорганізацій і провайдерів програмної під час воєнного стану, контролю цієї діяльності на територіях поблизу ведення бойових дій, відновлення мовлення у визволених від окупації населених пунктах, зміни термінологічних визначень тощо.

Інший документ, який винесено на обговорення громадськості, стосується дозволів на тимчасове мовлення. Член Національної ради Олександр Бурмагін  закликав усі зацікавлені особи, індустрію та медіаасоціації ознайомитися з проєктом Порядку, що регулює видачу тимчасових дозволів, та надати свої пропозиції і зауваження. Після цього він буде доопрацьований, винесений на затвердження Національної ради та переданий на реєстрацію до Мін’юсту.

Також Національна рада у зв’язку з розглядом цього питання внесла зміни до Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Національної ради на 2022 рік, додавши до нього цей пункт.

Представники громадськості можуть ознайомитися з повідомленнями про оприлюднення цих двох проєктів регуляторних актів та їх текстом у розділі «Регуляторна діяльність» на офіційному вебсайті Національної ради.

Зауваження та пропозиції щодо змісту цих проєктів можна упродовж місяця подавати в письмовій та електронній формах на адресу: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2; е-mail: nrada@nrada.gov.ua.