Національна рада вилучила з переліку дозволених для ретрансляції телеканал «TV 1000 East

21.02.2020

20 лютого регуляторний орган на засіданні вирішив вилучити  телеканал «TV 1000 East» із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції  про транскордонне телебачення і законодавства України.

Ця іноземна програма була дозволена для розповсюдження на території України 2008 року на підставі ліцензії на мовлення, виданої шведським медіарегулятором, мова програми – англійська, російська.

Компанія «Viasat World Limited», Лондон, Велика Британія, поінформувала листами Національну раду про те, що є правовласником каналу «TV 1000 East» і отримала право власності на телеканал у жовтні 2015 року. Вона зазначила, що має ліцензію на цей канал британського регулятора Ofcom. Відповідно до цієї ліцензії програмна послуга «TV 1000 East» має право розповсюджуватися на території Естонії в англійській та естонській мовній версіях.

Ліцензія юрисдикції Швеції, за якою цей іноземний канал був раніше адаптований в Україні, нині втратила чинність, наголосила заступник голови Національної ради Уляна Фещук.

Також член Національної ради Сергій Костинський повідомив про зафіксовані моніторингом цієї іноземної програми позначки в її ефірі, які дають змогу ідентифікувати цей телеканал як такий, що здійснює мовлення на території Російської Федерації. Тобто на разі він не збігається з тим телеканалом, який було адаптовано 12 років тому.

Таким чином, Національна рада вирішила вилучити «TV 1000 East» із  переліку дозволених для ретрансляції в Україні телеканалів. Рішення набуде чинності через місяць після його оприлюднення. За цей час компанія зможе подати до регулятора необхідні документи для того, щоб Національна рада повторно провела адаптацію телеканалу.