Національна рада виграла суд у каналу «NEWSONE», який поширив фейкову новину

13.07.2018

Регулятор виграв суди першої й апеляційної інстанцій у справі про поширення фейкової новини  про НБУ Товариством з обмеженою відповідальністю «Новини 24 години» (логотип NEWSONE).

 Мовник у своєму ефірі 25 вересня 2017 року  поширив  недостовірну інформацію про те, що нібито відбулося слухання Комітету з фінансових питань Конгресу США щодо корупції в Національному банку України.

 Національна рада провела перевірку каналу і, спираючись  на її результати та на висновки Незалежної медійної ради, ухвалила рішення, яким  визнала  порушення  вимог пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (телерадіоорганізація зобов’язана: дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії; поширювати об`єктивну інформацію). Телеканал, не погодившись із рішенням регулятора, подав до суду.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва 17 травня 2018 року у справі № 826/2126/18 за позовом ТОВ «Новини 24 години» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним і скасування рішення № 2476 від 21.12.2017 товариству відмовлено у задоволенні позову.

Тобто, суд першої інстанції визнав рішення Національної ради правомірним. Після цього компанія подала апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду.

12 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги ТОВ «Новини 24 години», а  рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 травня 2018 року залишив без змін.

Отже, судами першої та апеляційної інстанцій підтверджено законність та обґрунтованість ухвалення  Національною радою рішення від 21.12.2017 № 2476, яким до ліцензіата застосовано санкцію у вигляді попередження за поширення необ’єктивної інформації.