Національна рада виграла дві позовні справи у каналу «112-Україна»

09.09.2016

За результатами розгляду апеляційних скарг низки регіональних компаній, що мовлять із логотипом «112 Україна», – ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» – Київський апеляційний адміністративний суд 31 серпня та 8 вересня 2016 року виніс дві ухвали щодо відмови у їх задоволенні й залишив рішення судів першої інстанції без змін.


Національна рада на засіданні 26 жовтня та 26 листопада 2015 року ухвалила рішення, якими групі компаній 112-Україна було відмолено в переоформленні ліцензії на мовлення у зв’язку із зміною програмної концепції. Мовники просили переоформити ліцензії, які вони отримали у результаті перемоги на конкурсі в 2011 році на регіональне цифрове мовлення, таким чином, що це дозволило б їм створити єдину загальнонаціональну мережу в мультиплексі МХ-5. У разі ухвалення позитивного рішення Національна рада позбавила б місцеві громади мати можливість перегляду регіонального телевізійного контенту.

Ліцензіати не погодилися з таким рішенням регуляторного органу і звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання протиправними і скасування цих рішень Національної ради.

Розглянувши ці справи, Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення, якими позивачам відмовлено в задоволенні позовних вимог. Цю постанову мовники оскаржили в Київському апеляційному адміністративному суді, який залишив рішення Окружного адміністративного суду м. Києва без змін.

Таким чином, судами першої та апеляційної інстанцій рішення Національної ради від 26 жовтня і 26 листопада2015 року щодо відмови у переоформленні ліцензії на мовлення у зв’язку із зміною програмної концепції ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» визнано правомірними і такими, що відповідають вимогам законодавства.