Національна рада вважає сюжет французького телеканалу TF1 незбалансованим і таким, що грає на руку російській пропаганді

18.06.2023

Французький телеканал TF1 опублікував на своєму ютуб-каналі сюжет, знятий на позиціях російських загарбників на окупованій території України. У ньому розповідається про підготовку російських військових до контрнаступу ЗСУ, їхню бойову готовність, при цьому немає згадок, що це війська країни-агресора. Цей сюжет здійняв справедливе обурення українців. Фахівці Національної ради дали свій аналіз сюжету, зауваживши, що така робота французьких журналістів сприяє поширенню російської пропаганди та йде в розріз із позицією всієї європейської спільноти.

Своїми діями телеканал фактично надав державі-агресору майданчик для трансляції пропагандистських наративів. Це особливо небезпечно, зважаючи на те, що вся європейська спільнота, і Франція зокрема, докладає значних зусиль для обмеження російської пропаганди.

Зйомка сюжету здійснюється під контролем бойовиків держави-агресора, таким чином, щоб продемонструвати високий рівень боєздатності армії росії.

Поширення меседжів пропаганди полягало в демонстрації без коментарів та\чи альтернативної точки зору зразкового стану позицій, спорядження, озброєння армії держави-агресора, завуальоване твердження про достатні строки бойової підготовки особового складу (мобілізовані минулого вересня). Також показано кадри ведення вогню на ураження, імовірно української техніки, що є частиною актуального наративу про знищення росіянами озброєння, яке надходить Україні від партнерів.
Усе перелічене свідчить про незбалансованість сюжету.

Ще раз звертаємо увагу французьких колег на те, що у питаннях збройної агресії вкрай важливо називати речі своїми іменами. Автори сюжету замовчують той факт, що війська держави-агресора ведуть бойові дії на окупованих територіях України і вчиняють військові злочини проти мирного населення, а війська рф насправді не обороняються, а намагаються втримати окуповані території.

Не викликає сумніву, що вказаний та подібні сюжети будуть використані для подальшого здійснення пропаганди як на території ЄС, так і на території росії. Демонструючи подібні «новини», держава-агресор намагається зобразити свою армію як сильну і професійну. Це необхідно росії, аби посіяти сумніви серед європейського суспільства щодо підтримки визвольної війни України проти загарбника, а також переконати ще більше цивільних росіян доєднатися до збройних сил держави-агресора і стати співучасниками злочину проти України.

Національна рада підготувала відповідні запити до редакції каналу TF1 і французького регулятора Arcom стосовно поширеного сюжету.