Національна рада впроваджує систему електронного документообігу АПУ

09.12.2016

 9 грудня Національна рада спільно з Адміністрацією Президента і Національною радою реформ презентувала перехід регулятора у сфері телерадіомовлення на систему електронного документообігу. У заході взяли участь голова Національної ради Юрій Артеменко, член Національної ради Валентин Коваль і секретар Національної ради реформ, заступник Глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

Уже в понеділок, 12 грудня, регуляторний орган на позачерговому засіданні ухвалить рішення про початок дослідної експлуатації СЕД, яку впроваджено в регуляторному органі у сфері телебачення і радіомовлення департаментом ІТ Адміністрації Президента. Про це під час брифінгу повідомив Юрій Артеменко. З 15 грудня в системі опрацьовуватимуться всі звернення громадян, а з 20 грудня – вся документація між Національною радою та іншими органами влади. «Я – оптиміст, але розумію, що будуть ризики. Думаю, далі ця система буде вдосконалюватися», – висловився Юрій Артеменко, додавши: «Головне у впровадженні системи – бажання. А нині всі працівники апарату хочуть це зробити».

 Член Національної ради Валентин Коваль зауважив, що під час дослідної експлуатації також можна буде зрозуміти, «чи справляється наше залізо». Регуляторний орган не так давно установив новий сервер, але це було зроблено не під цю систему. Тому, можливо, доведеться серверне устаткування оновлювати ще раз.

 Він також поінформував, що за допомогою СЕД оброблятиметься вхідна, внутрішня документація і «формуватиметься пул вихідної кореспонденції». Є сподівання, що до кінця січня наступного року всі документи, визначені для опрацювання в системі, будуть саме в такий спосіб оброблятися. Крім того, Валентин Коваль розповів про завершення цього тижня першого етапу навчання працівників Національної ради роботі в СЕД.

Процес упровадження системи електронного документообігу розпочався в регуляторному органі в липні. Перехід складався з кількох етапів: спершу було вивчено досвід Адміністрації Президента, далі розроблено технічне завдання, щоб адаптувати систему до потреб Національної ради, і тоді отримано першу робочу версію.

 Дмитро Шимків під час брифінгу повідомив, що сьогодні система налічує понад 500 користувачів, загалом долучитися до неї вирішили 7 компаній. «Найголовніше – це керівництво. Коли керівництво інституції хоче, система працює. І не має значення, який документообіг і де він створений. Якщо керівництво є візіонером, якщо керівництво хоче впроваджувати сучасні технології, економити і бути ефективним, значить, воно використовує і впроваджує це», – переконаний Д. Шимків.

 Він також повідомив, що код СЕДу є відкритим, тож його можуть використовувати всі охочі для того, щоб впроваджувати у своїх організаціях. Крім того, система електронного документообігу АПУ має розроблені мобільні додатки на базі операційних систем iOS і Windows, що дає можливість працювати в системі на планшеті.

Очікується, що на першому етапі впровадження СЕД, швидкість опрацювання документів зросте у 2–3 рази. Коли ж усі працівники повністю оволодіють програмою, результат може сягнути 80% економії часу, вважає Валентин Коваль. Він також зазначив, що у цій системі не оброблятимуться ліцензійні документи, однак Національна рада планує надалі створити окреме програмування для їх опрацювання.


Перейти до вмісту