Національна рада внесла зміни до складу Наглядової ради суспільного мовника

29.10.2020

Регуляторний орган на засіданні 29 жовтня вніс зміни до складу Наглядової ради акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердивши кандидатури двох нових членів Наглядової ради.

Новим членом Наглядової ради суспільного мовника від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері журналістики, 13 жовтня під час конференції було обрано виконавчого директора ГО «Інституту масової інформації» Оксану Романюк. Вона замінить у Наглядовій раді Тетяну Лебедєву, яка склала свої повноваження за власним бажанням 20 грудня 2019  року.

16 жовтня у Національній раді відбулися дві конференції, під час яких було обрано ще двох членів Наглядової ради суспільного мовника від ГО у сферах місцевого самоврядування і фізичного виховання та спорту.

Віктор Бобиренко замінить у Наглядовій раді АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Віктора Тарана, якого було обрано у сфері місцевого самоврядування. На початку грудня 2019 року Віктор Таран вийшов із Наглядової ради за власним бажанням.

Більшістю голосів конференція у сфері фізичного виховання та спорту обрала членом Наглядової ради Валентина Щербачова замість Володимира Бринзака, який також наприкінці грудня минулого року за власним бажанням склав свої повноваження. Однак Національна рада щодо Валентина Щербачова поки не ухвалила рішення. Стало відомо, що в Єдиному державному реєстрі фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містяться відомості, що він є співзасновником двох підприємств, які провадять діяльність у сфері телерадіомовлення.

Оскільки це суперечить вимогам, які висуває Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» до членства у Наглядовій раді НСТУ (пункт 4 частини другої статі 9), йому запропоновано усунути ці перешкоди, і тоді Національна рада повернеться до розгляду цього питання.

Валентин Щербачов пояснив членам Національної ради, що ці підприємства вже давно не ведуть діяльності і він зробить усе необхідне, щоб вилучити їх із ЄДР.