Медіа вкотре поширили фейк на шкоду безпеці

06.05.2024

Національна рада вкотре звертає увагу українських медіа на необхідність ретельної перевірки джерел інформації.

Інтернет-видання «ТСН», «Главком», «Фокус», «iPress», «Подробиці», «Прямий», ІА «Вголос», «Informator», «33-й канал», «Front News Ukraine», «RedTram», «Експрес» та інші підхопили інформацію з пропагандистських ресурсів рф та почали активно поширювати повідомлення про нібито прибуття французьких легіонерів до Слов’янська для підтримки українських воїнів.

Ця дезінформація – класичний приклад російської інформаційної кампанії з метою введення в оману світової спільноти і дискредитації зусиль України у протидії російській агресії. Це також дискредитує заяви лідерів Французької Республіки щодо надання військової допомоги Україні. Поширення таких відвертих фейків російської пропаганди підриває довіру громадськості до медіа, сіє паніку і розбрат у суспільстві, що особливо небезпечно в умовах війни.

Національна рада наполегливо закликає українські медіа дотримуватися професійних стандартів, ретельно вивчати походження будь-якої інформації, особливо пов’язаної з війною. Видалення цих матеріалів після спростування Центром протидії дезінформації РНБО не применшує завданої шкоди і має зайвий раз налаштувати медіа на більш професійний підхід до чутливої інформації.