Національна рада вітає Суспільного мовника із нагородою Гуннара Гойдаля Європейської мовної спілки за відданість журналістському кредо під час воєнного стану

13.10.2022

Європейська мовна спілка (ЄМС) вручила Національній суспільній телерадіокомпанії України нагороду Гуннара Гойдаля за видатні досягнення у сфері обміну новинами між європейськими мовниками в рамках Eurovision News Exchange (EVN) у 2022 році. Медіарегулятор щиро вітає колектив Суспільного із цією почесною відзнакою і переконаний, що матеріали мовника завжди залишатимуться  достовірними, якісними, актуальними та якнайповніше задовольнятимуть потреби не лише українських глядачів і слухачів, а й міжнародної авдиторії.

Нагороду за «демонстрацію справжнього професіоналізму та відданості висвітлення подій, що є не лише новинами, а й глибоко особистими історіями» вручено НСТУ на щорічній Новинній Асамблеї європейських мовників, її отримала генеральна продюсерка інформаційного мовлення Ангеліна Карякіна.

У своєму виступі вона наголосила, що події, які відбуваються в Україні через повномасштабне вторгнення російських військ, не повинні залишити байдужими нікого, адже смерть, вбивства, тортури цивільних людей не можуть бути виправдані, не можуть бути не покарані, і про це повинен знати світ.

Організатори EVN розповіли, що 2022 рік став роком викликів для висвітлення новин, бо світ потерпає від значних змін клімату – це посуха, лісові пожежі, неймовірна спека. Безумовно,  російське вторгнення в Україну і масова загибель людей від його наслідків не можуть залишати байдужими. Висвітлення новин війни здійснювалося у складних і часто небезпечних для журналістів умовах.

Редакція новин ЄМС у Женеві обрала чотирьох номінантів, серед них, окрім НСТУ, ще були RTP (Португалія), RTVE (Іспанія) і France Télévisions (Франція). Переможця визначила вся команда EVN.

Головний редактор Eurovision News Exchange Еміліо Сан Педро, виступаючи під час заходу,  сказав, що український суспільний мовник заслуговує на цю нагороду: «за стійкість, яку вони продемонстрували, зумівши залишитися в ефірі в розпал повномасштабного вторгнення, а також продовжували інформувати авдиторію вдома в Україні та сприяли глобальному розумінню ситуації».

Національна рада щиро вітає увесь колектив Суспільного з почесною відзнакою їх самовідданої праці під час воєнних випробувань і вірить, що подібні нагороди будуть накопичуватися далі. Нині усе, що роблять журналісти Суспільного, журналісти всіх українських медіа, підпорядковане одній меті – Перемозі над ворогом, і вона, безперечно, настане!

Довідково: Eurovision News Exchange (EVN) — це унікальна мережа, заснована європейськими редакціями суспільних мовників понад 60 років тому. Вона працює в понад 50 країнах і пропонує членам ЄМС близько 100 новин, радіо та спортивних матеріалів, а також майже 17 годин живого контенту щодня. Це також дає змогу учасникам мережі використовувати важливі повідомлення очевидців подій, знаючи, що їхній зміст є надійним, безпечним для використання та поширення.

Фото: Суспільне