Національна рада відмовилася продовжувати ліцензію телеканалу «ГОРИЗОНТ-TV»

08.07.2019

8 серпня Національна рада на засіданні розглянула заяву ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл., щодо продовження строку дії його ліцензії на мовлення в багатоканальній мережі МХ-5 (логотип «ГОРИЗОНТ-TV») і відмовила компанії в задоволенні її заяви.

Підставою такого рішення регулятора стали санкції, які мовник отримав упродовж попереднього періоду своєї роботи. Так, рішенням Національної ради від 06.07.2017 № 1218 до ліцензіата було застосовано штрафну санкцію через недотримання вимог законодавства щодо заборони використання телерадіоорганізацій для розпалювання національної та релігійної ворожнечі, а також недотримання обов’язку стосовно поширення лише об’єктивної інформації, наявність пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження в аудіовізуальному творі «Олесь Бузина: жизнь вне времени», що транслювався в ефірі телеканалу 21.01.2017. Регулятор визнав порушення мовником частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Також рішенням від 18.04.2019 № 601 ВМП «Горизонт»  було оголошено попередження у зв’язку з порушенням частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки програмна концепція мовлення телеканалу не відповідала ліцензійним умовам. Ці рішення не були скасовані в судовому порядку, а тому є чинними.

Зважаючи на ці обставини і керуючись пунктом б) частини сьомої статті 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», який дає право регуляторові відмовити компанії у продовженні терміну дії її ліцензії, якщо є підтверджені рішеннями та санкціями Національної ради і не скасовані у визначеному законодавством порядку порушення, регулятор  відмовив ВМП «Горизонт» у задоволенні її заяви. Термін дії чинної ліцензії на мовлення компанії спливає 14 жовтня цього року.