Національна рада відмовила п’ятьом ліцензіатам у скасуванні санкції «оголошення попередження»

28.04.2021

Національна рада розглянула заяви п’яти ліцензіатів щодо скасування санкцій «оголошення попередження» і відмовила у задоволенні їхніх клопотань. Відповідні рішення, ухвалені на засіданні 28 квітня, стосувалися таких компаній: ТОВ «Тотвельд», м. Київ, ТОВ «ТРК «Нові комунікації», м. Львів, ТОВ «Воля-кабель», м. Київ, ТОВ «Стар Медіа ТБ», м. Київ, ТОВ ТРК «Академ ТV», м. Суми.

 Представляючи для розгляду на засіданні ці питання, член Національної ради Максим Онопрієнко нагадав, що 23 березня набула чинності оновлена редакція Положення про скасування санкції «оголошення попередження». За його словами, після цього регулятор переглянув усі заяви ліцензіатів, які були подані з клопотанням про скасування санкцій.

Максим Онопрієнко акцентував, які є підстави, коли регулятор відмовляє у скасуванні санкції «оголошення попередження»:

  • якщо ліцензіат є системним порушником,
  • якщо ліцензіат не усунув порушення у встановлений Національною радою термін,
  • якщо до закінчення терміну ліцензії залишилося менше року,
  • якщо не минув рік від дати застосування санкції,
  • якщо до заяви про застосування санкції не надано документальні свідчення.

Санкція «оголошення попередження» була застосована до ТОВ «Тотвельд» рішенням Національної ради від 02.06.2016 № 905 у зв’язку з тим, що за результатами моніторингу від 25.02.2016 не було супутникового мовлення за програмною концепцією 24 год./добу, логотип «XSPORT». Термін дії ліцензії, щодо якої було оголошено попередження мовнику, спливає 14.07.2021, тобто на момент розгляду заяви про скасування санкції залишилося менше одного року. З огляду на це, ТОВ «Тотвельд» відмовлено у скасуванні попередження.

Заява ТОВ «ТРК «Нові комунікації» стосувалася скасування попередження, оголошеного рішенням Національної ради від 10.12.2020 № 1614 через порушення правил мовлення у день пам’яті 13 вересня 2020 року. ТОВ «Воля-кабель» було оголошене попередження рішенням Національної ради від 26.11.2020 № 1482, оскільки провайдер порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції і ретранслював іноземні програми, що не входять до переліку дозволених. Провайдер звернувся з клопотанням скасувати цю санкцію. Оскільки з часу застосування Національною радою відповідних попереджень минуло менше одного року, регулятор відмовив у скасуванні санкцій цим ліцензіатам.

Підставою для оголошення попередження ТОВ «Стар Медіа ТБ» стала відсутність супутникового мовлення 21.06.2017 (рішення Національної ради від 07.09.2017 № 1622).  Пунктом 3 цього ліцензіата зобов’язано протягом місяця свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, але він цього не зробив. З огляду на це, Національна рада згідно з частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» своїм рішенням від 11.01.2018 № 13 застосувала до компанії санкцію «стягнення штрафу». Оскільки мовник не виправив порушень у визначений термін, йому було відмовлено у скасуванні попередження.

Рішенням від 26.09.2019 № 1435 Національна рада визнала порушення ТОВ ТРК «Академ ТV» частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки було виявлено недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення та вихідних даних (логотип). Мовнику було оголошено попередження, щодо скасування якого він звернувся до регулятора 2 квітня. Однак на дату подання заяви, крім зазначеного попередження, у компанії була ще одна санкція «оголошення попередження», застосована рішенням Національної ради від 23.12.2020 № 1645. Оскільки ліцензіат є системним порушником, у скасуванні санкції йому відмовлено.

Національна рада закликає мовників уважно вивчити вимоги Положення про скасування санкції «оголошення попередження» і подавати заяви лише в тому разі, коли порушення усунено і виконано всі умови для скасування санкції.