Національна рада відмовила «Буковинській хвилі» у продовженні ліцензії на мовлення

17.01.2020

16 січня Національна рада на засіданні ухвалила рішення відмовити ТОВ «Буковинська хвиля» (позивні «Буковинська хвиля»), м. Чернівці, у продовженні ліцензії на ефірне місцеве радіомовлення з використанням частоти 100,0 МГц у Чернівцях. Підставою стали порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, яких припустилася компанія за період своєї діяльності.

За час дії ліцензії компанія отримала 4 санкції Національної ради – одне попередження і три штрафи.

Попередження було оголошено у 2013 році через недотримання частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення.

Штрафи були застосовані до ліцензіата у 2017 – 2018 роках через недотримання трансляції обов’язкової частки пісень державною мовою (двічі) і невиконання рішення регуляторного органу й неусунення  порушень в установлені терміни.

Відповідно до пункту б) частини сьомої статті 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регуляторний орган може відмовити у продовженні строку дії ліцензії на мовлення, якщо упродовж терміну дії ліцензії ліцензіат порушував її умови та вимоги законодавства, і ці порушення є підтвердженими рішеннями і санкціями Національної ради, які не скасовані у визначеному законодавством порядку або відповідними судовими рішеннями.

Зважаючи на ці обставини, регулятор не продовжив термін дії ліцензії «Буковинській хвилі» на новий термін. Ця частота з обсягом мовлення 24 год. на добу згодом буде виставлена на конкурс.