Національна рада відкрита для діалогу з індустрією щодо необхідності законодавчого врегулювання УПП

03.08.2012

11 липня ц.р. під час чергового засідання Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вирішила включити додатково до пакету універсальної програмної послуги програми телерадіоорганізацій, які здійснюють телемовлення у стандарті DVB-T2 відповідно до ліцензій Національної ради у мультиплексах МХ – 1, 2, 3, 5. Таке рішення регулятор у сфері телерадіомовлення ухвалив відповідно до норм чинного законодавства (Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»), Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору України, а також з огляду на неодноразові звернення компаній, які отримали «цифрові» ліцензії.

Голова Національної ради Володимир Манжосов під час засідання зауважував, що це рішення стосуватиметься як загальнонаціональних, так і регіональних мовників, які отримали ліцензії на цифрове мовлення. Він також підкреслював, що зазначене питання вже неодноразово розглядалося. «Ми аналізували ситуацію, радились під час зустрічей з провайдерами програмної послуги перед тим, як ухвалити таке рішення. Також до нас звернулися переможці цифрових конкурсів з відповідною вимогою. Відтак, ми виконали норму закону», – зазначав Володимир Манжосов.

У зв’язку з ухваленням цього рішення, значній кількості провайдерів доведеться закупити додаткове обладнання для забезпечення прийому та поширення програм «цифрових» мовників. Розуміючи таку потребу, Національна рада в своєму рішенні не вказувала конкретних термінів на його виконання провайдерами.

Незаперечним є той факт, що стрімкий розвиток технологій телебачення вимагає від провайдерів багатоканальних кабельних телемереж здійснення реальних кроків щодо модернізації їхніх мереж для забезпечення стабільної роботи компанії та її конкурентоспроможності на ринку надання послуг платного телебачення. Оскількиз 2015 року сигнал ефірного телевізійного мовлення поширюватиметься у цифровий спосіб, провайдери мають бути максимально підготовленими до надання послуг абонентам у повному обсязі.

Забезпечення абонентам кабельних багатоканальних телемереж можливості перегляду програм УПП є вимогою Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Між тим, Національна рада підтримує ініціативи телевізійної галузі щодо необхідності законодавчого врегулювання визначення «універсальної програмної послуги».

Регуляторний орган наголошує, що він відкритий до діалогу з індустрією з метою напрацювання виважених пропозицій до нової редакції профільного закону.


Перейти до вмісту