Національна рада у відповідь «ТВА»: черговий конфлікт бізнес-інтересів зробив заручником ситуації журналістський колектив

31.10.2013

Реакція чернівецької телекомпанії «ТВА», якій у жовтні цього року через наявні порушення не було продовжено термін дії ліцензії на мовлення, була певною мірою прогнозована. І звинувачення, висловлені нею на адресу регуляторного органу у сфері телерадіомовлення, є безглуздими.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – конституційний, постійно діючий, колегіальний, наглядовий та регуляторний державний орган у галузі телебачення і радіомовлення, у своїй діяльності керується Конституцією України і чинними законодавчими нормами. Національний регулятор послідовно дотримується демократичних принципів відкритості і прозорості, його рішення не мають політичного підґрунтя. Це неодноразово було доведено в різноманітних ситуаціях, коли Національну раду намагалися звинуватити у дискримінації й тиску на окремі телерадіоорганізації і навіть цензурі.

Корпоративний конфлікт у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ТВА», що мовить на 34 ТВК у місті Чернівцях, стався навесні 2013 року. Не варто наголошувати на тих господарських, адміністративних і судових справах, які передували виникненню в телекомпанії ситуації з порушенням норм чинного законодавства в галузі телерадіомовлення. Засоби масової інформації неодноразово висвітлювали жорсткий спір між власниками, який набув широкого розголосу. Саме ці обставини значною мірою і спричинили ті порушення чинного законодавства, які були зафіксовані регуляторним органом у діяльності компанії «ТВА».

Національна рада ухвалила виважене і обґрунтоване рішення щодо ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА». Порушення, зафіксовані під час планової перевірки компанії і позапланової – у зв’язку із заявою мовника про скасування санкції «оголошення попередження», – свідчать самі про себе.

До речі, варто зауважити, що компанія, яка працює на інформаційному ринку понад 20 років, і раніше не була законослухняним мовником. Санкція «оголошення попередження» застосовувалася до телекомпанії у липні 2006 року, травні 2007-го, травні 2008-го і липні 2009 року. Ці порушення були скасовані Національною радою у визначеному порядку. Остання санкція, що була винесена «ТВА» регулятором у липні 2013 року, скасована не була. Навіть більше, компанія отримала друге попередження за аналогічні порушення, які стали причиною застосування попередньої санкції.

Дуже прикро, що заручником бізнес-інтересів знову став колектив телекомпанії. Але журналісти, як ніхто інший, знають, що для вирішення спірних ситуацій існують правові цивілізовані підходи, якими компанія може скористатися. Крім того, в разі оголошення конкурсу на мовлення на 34 ТВК у Чернівцях компанія може взяти у ньому участь на загальних підставах і в разі перемоги розпочати діяльність із чистого аркуша.

Для тих, хто хоче докладніше ознайомитися з матеріалами перевірок ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА», подаємо офіційну інформацію.