Національна рада спільно з УДЦР і НАМ обговорили перспективи створення локальних мультиплексів для місцевих мовників

28.09.2018

26 вересня у Національній раді відбувалася нарада щодо вирішення нагальних питань, пов’язаних із впровадженням цифрового телебачення. Захід було проведено під головуванням відповідального секретаря Національної ради Олександра Ільяшенка, у ньому взяли участь член Національної ради Олег Черниш, керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова, директор з питань радіочастотних присвоєнь ДП «Український державний центр радіочастот» Євген Мирзаков, представники місцевих телекомпаній Київської області та працівники апарату регулятора.

Учасники наради обговорили технічні можливості створення локальних мультиплексів як в межах зони впевненого прийому на територіях, де є загальнонаціональне цифрове покриття, так і на територіях із «білими плямами», де  цифрового сигналу немає. Також розглянуто можливості попередньої оцінки розташування передавачів й охоплення цифровим малопотужним сигналом місцевих програм у Київській області. І Національна рада, і УДЦР висловили готовність сприяти місцевим телекомпаніям у пошуку механізмів, які б забезпечували їхнє подальше мовлення.

За результатами зустрічі було погоджено проведення подальшої координаційної роботи між НАМ, УДЦР і Національною радою задля розроблення загальних та взаємоприйнятних підходів до створення локальних мультиплексів на території України й забезпечення ефективного переходу місцевих компаній на стандарти цифрового телебачення.