Національна рада розробила особливості застосування аналогу для місцевого мовлення

25.03.2016

Національна рада під час засідання 24 березня затвердила особливості застосування радіотехнології аналогового телевізійного мовлення Плану використання радіочастотного ресурсу України для потреб місцевого телерадіомовлення у смузі частот 470 – 694 МГц.

Смуга радіочастот 470 – 694 МГц використовується для поширення аналогового телевізійного мовлення. Використання аналогу для місцевого мовлення у цій смузі припиниться лише після впровадження цифри для місцевих телерадіомовників.

Під час розгляду питання член Національної ради Олег Черниш пояснив, що використання аналогового телевізійного мовлення погоджено до 30 червня 2017 року. Він зауважив, що триває міжнародна координація між Україною та сусідніми країнами стосовно перепланування частотних присвоєнь Плану «Женева-2006» для цифрового мовлення. До погодженої дати ще не буде результатів цього перепланування, відповідно ще не буде нових частот для переходу місцевих мовників на цифру. Тому Національна рада не зможе видати ліцензії на цифрове мовлення усім місцевим мовникам до 30 червня 2017 року. Зважаючи на ці обставини, Національна рада ухвалила продовжити використання аналогу для тих місцевих мовників, хто ще не отримав ліцензію на цифрове мовлення.

Пропозиції будуть передані до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Нагадаємо, 17 березня Національна рада погодила проект Плану заходів щодо упровадження цифрового телерадіомовлення в Україні за умови внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу.