Національна рада розпочинає конкурс на цифрове мовлення для місцевих телеканалів

01.12.2021

1 грудня в газеті «Голос України» № 227 опубліковано конкурс, яким для потреб місцевого телевізійного мовлення запропоновано 27 цифрових місцевих каналів у 14 областях країни. Скориставшись можливістю взяти участь у конкурсі, місцеві телерадіокомпанії зможуть розпочати діяльність у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і перейти від аналогового на цифрове мовлення. Заяви на участь у цьому конкурсі Національна рада розпочне приймати 31 грудня 2021 року.

На конкурс серед інших виставлено вільні канали у трьох обласних центрах – Дніпрі, Івано-Франківську й Одесі, а також у таких населених пунктах, як Володимир-Волинський Волинської області, Павлоград Дніпропетровської області, Маріуполь Донецької області, Бердянськ і Мелітополь Запорізької області, Первомайськ Миколаївської області, Кременчук Полтавської області, Скадовськ Херсонської області, Умань Черкаської області тощо.

Крім того, у Львівській області на конкурс виставлено дві синхронні мережі по 3 канали у кожній. Одна з них на 47 ТВК охоплює три населені пункти області – Красне, Радехів, Червоне, а інша – на 38 ТВК – шість населених пунктів – Борислав, Новий Розділ, Підбуж, Рожеве, Старий Самбір і Турка. Компанії, які виявлять бажання мовити на цих телевізійних каналах, мають подаватися одразу на всі населені пункти.

Вимоги до програмної концепції передбачають обов’язкове розміщення інформаційних, інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач місцевої тематики тривалістю не менше ніж дві години на добу. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Не дозволяється ретрансляція програм інших мовників.

Заяви на участь у конкурсі можна подавати із 31 грудня 2021 року до 31 січня 2022 року за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. 234-97-13.

Відповідно до пункту б) частини пʼятої статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  підбиття підсумків конкурсу має відбутися до 31 березня 2022 року.

Докладніше про конкурсні умови і перелік каналів, які виставлені на конкурс.