Національна рада розглянула скаргу громадянина на телеканал «Україна»

07.04.2016

Чергову скаргу на трансляцію телеканалом «Україна» аудіовізуального твору без прокатного посвідчення регуляторний орган розглянув на засіданні 7 квітня. Цього разу йшлося про телесеріал «Когда зацветет багульник».

Цей фільм транслювався в ефірі мовника 16 та 17 січня 2016 року. Однак державне посвідчення на право його розповсюдження і демонстрування належить ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» у формі ТОВ.

Відповідальний секретар Національної ради Катерина Котенко наголосила на тому, що телеканал не має права транслювати фільми без прокатних посвідчень, оскільки це є порушенням законодавства, і закликала припинити таку практику. На це директор юридичного департаменту «Медіа Групи Україна» Євген Буцан повідомив, що телесеріал «Когда зацветет багульник» є в пакеті аудіовізуальних творів, права на показ яких придбав у правовласника телеканал. Однак, зважаючи на невирішеність ситуації із прокатними посвідченнями, мовник зараз ці фільми не транслює.

Регулятор ухвалив рішення звернутися до Державного агентства України з питань кіно для  відповідного реагування згідно із Законом України «Про кінематографію». Крім того, упродовж місяця проводитиметься моніторинг ефіру каналу. Ліцензіату рекомендовано вжити ефективних заходів для вирішення зазначеного питання.