Національна рада провела позапланову перевірку діяльності ПрАТ «Телеканал «Інтер» через виявлені моніторингом ознаки недотримання норм статті 15-1 Закону України «Про кінематографію» під час трансляції низки фільмів і звернеться до Державного агентства України з питань кіно для вжиття відповідних заходів впливу.
Зокрема, було перевірено вихідні дані про рік створення трьох фільмів і їх виробників. Компанія надала державні прокатні посвідчення та інші необхідні документи стосовно фільмів:
– «Верни мою любовь», 2014 рік створення, спільне виробництво Україна – Росія, виробник – «Accel Time»;
– «Ветреная женщина», 2014 рік створення, виробництво Україна, виробник – «Film UA»;
– «Я буду ждать тебя всегда», 2013 рік створення, спільне виробництво Україна – Росія, виробник – «Новая студия»/«УПС».
Стосовно демонстрування художнього фільму «Киевлянка» перевіркою встановлено, що він має державне прокатне посвідчення, є загальнодержавною власністю України і належить до національно-культурної спадщини; балансоутримувачем майнових прав інтелектуальної власності на цей фільм є Державна служба кінематографії (наказ Міністерства культури і туризму України від 19.05.2008 № 575/0/16-08).
Оскільки у цьому радянському фільмі про події в Україні 20 – 40-х років ХХ століття виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, має зробити належні висновки. Тому Національна рада надішле рішення про перевірку телеканалу «Інтер» до Держкіно для належного реагування.
Голова Національної ради Юрій Артеменко під час розгляду цього питання нагадав усім мовникам, що регуляторний орган не уповноважений реалізовувати слідчі дії стосовно року виробництва кінопродукції та виробника, тому в разі виникнення питань (якщо будуть наявні розбіжності в документах і відкритих джерелах) звертатиметься до Служби безпеки України. Він закликав телекомпанії самим дбати про достовірність вихідних даних фільмів і серіалів, аби потім не потрапити в халепу.
Також Національна рада розглянула і другий пункт перевірки телеканалу «Інтер» стосовно зафіксованої в ефірі нецензурної лексики колишнього креативного продюсера М. Столярової.
Голова правління ПрАТ «Телеканал «Інтер» Є. Бенкендорф підтвердив надані під час перевірки пояснення про технічний характер інциденту. Він повідомив, що компанія «НІС», яка готує новини, 24 та 28 лютого 2016 вибачилася перед глядачами в прямому ефірі передач «Подробиці» й «Подробиці тижня». Також проведено необхідні технічні роботи та роз’яснення серед працівників, які працюють в ефірних апаратних.
Крім цього, керівник «Інтера» повідомив, що проводиться внутрішня перевірка працівників-іноземців, які працюють в компанії, а для уникнення непорозумінь щодо дотримання законодавства про декомунізацію створено комісію для перегляду кінопродукції радянської доби.
Загалом Національна рада взяла результати перевірки компанії до відома. Юрій Артеменко нагадав, що і Громадська рада, яка діє при Національній раді, рекомендувала регулятору ухвалити відповідне рішення.