Національна рада ретельно моніторитиме ефіри мовників 8 і 9 травня

07.05.2020

Зважаючи на суперечливі анонси програм, які вже зараз запускаються в національний телеефір з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення – 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 9 травня, на засіданні регулятора 7 травня голова Національної ради Ольга Герасим’юк нагадала про неможливість допущення мовниками розпалювання ворожнечі і маніпулювання старими стереотипами та вкотре закликала ліцензіатів Національної ради дотримуватись Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

8 травня – дата, яку Україна і вся Європа буде відзначати як День пам’яті та примирення. На своєму сайті Національна рада вже нагадувала ліцензіатам про правила проведення ефіру у цей день.

Однак з огляду на те, що ця дата використовується ворогами України, які намагатимуться знову «підлити олії в багаття розбрату», ми вкотре закликаємо ліцензіатів поставитися до свого глядача з великою повагою і з обережністю до чутливих питань, які, на жаль, дотепер використовуються як болючі точки.

Регулятор ретельно моніторитиме ефіри мовників у ці дні, тож, всі, хто спробує транслювати програми всупереч нормам вітчизняних законів, повинні мати на увазі — Національна рада не допустить, щоб інформаційна безпека в країні порушувалася, наголосила Ольга Герасим’юк.

Також вона нагадала, що в Національної ради донині триває судова справа із телеканалом «Інтер» щодо трансляції концерту до 9 травня «Победа одна на всех». За його трансляцію у 2018 році Національна рада застосувала до телеканалу санкцію «стягнення штрафу», оскільки він містив розпалювання національної ворожнечі. Наразі провадження зупинено до отримання результатів судово-комплексно-психологічної лінгвістичної експертизи.